Galerijā Daugava atklās Birutas Delles personālizstādi Kaprīze

0 komentāri

No 14. janvāra līdz 7. februārim galerijā Daugava būs skatāma mākslinieces Birutas Delles gleznu izstāde Kaprīze, informē galerijas pārstāvji.

Vai tā ir kaprīze gleznot vienu un to pašu koku dažādos gadalaikos, dažādās diennakts stundās? Kaili zari pret rudenīgi vēsām debesīm, pār koka galotnēm aizlido putni, tad atkal lapas plauks, dzīvība mostas, debesis veldzējoši dzidras un tālas, nākamais solis – koka lapotne, kurā summējas vienā akordā visi zaļie un zilie toņi, vakara gaisma, noslēpums un tā mūžīgais vilinājums. Viens koks, dažādas noskaņas, gaismas, ēnas, viens koks – neizsmeļams savā glezniecisko motīvu, katrā audeklā atšķirīgs uzdevums māksliniecei, un viņa to risina ar prieku, ar baudu, kādu Dellei spēj sniegt tikai glezniecība.

Šodien māksliniekus nodarbina citādi uzdevumi, tā vismaz domā Delle, savu attieksmi un izpratni par glezniecību nosaucot par kaprīzi vai untumu. Bet kaut kur viņa tomēr tic, ka ir kāds, kas šo viņas kaprīzi novērtē, ir cilvēki, kuri to saprot. Lai gan kārtējo reizi nevar nepiekrist sen zināmajai patiesībai, ka mākslu saprast un novērtēt var tikai sagatavots skatītājs.

Biruta Delle vienmēr gleznojusi sev un tiem, kas viņu saprot, arī izstāde Kaprīze, kas galerijā Daugava Vecrīgā, Alksnāja ielā 10/12, no 14. janvāra domāta tiem, kas mīl un saprot glezniecību.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas