Franču cirka mākslinieki ar izrādi “Mouvinsitu” atkal Rīgā

0 komentāri

Turpinot tradīciju, arī šogad Latvijas Jaunā teātra institūts mūsdienu kultūras forumā “Baltā nakts” iepazīstina ar laikmetīgā cirka māksliniekiem – francūžu Borisa Gibē un Florāna Hamona projekta “Mouvinsitu” pasaules pirmizrādi.

Izrāde apvieno laikmetīgās dejas, vizuālās mākslas, kino un cirka elementus un ar kustības palīdzību uzbur nereālus, fiktīvus mirkļus, kas ļauj gluži fiziski sajust tukšumu, zaudēt realitātes sajūtu un uzrakstīt kino scenāriju uz skatuves. Kā vēsta Latvijas Jaunā teātra institūta pārstāve Gundega Laiviņa, izrādi Rīgā papildinās asprātīgu un poētisku video darbu izstāde.

Izrāde “Mouvinsitu” notiks VEF Kultūras pils zālē Ropažu ielā 2 sestdien, 6.septembrī, plkst. 19.00. Izrādē nav teksta, un tā ir paredzēta skatītājiem no 8 gadu vecuma. Video izstāde būs apskatāma VEF Kultūras pils foajē no plkst. 18.00 līdz 21.00. Ieeja – bez maksas.

“Mouvinsitu” autori ir mākslinieki Boriss Gibē un Florāns Hamons no Parīzes. Boriss kopš agras jaunības ir iepazinis gan cirka dzīvi, gan dzīvi bez mājām. 1996. gadā viņš nodibina kompāniju Zampanos, pēc tam daudz ceļo un strādā teju visās vadošajās jaunā cirka kompānijās Francijā. Florāns ir kinorežisors ar akrobāta izglītību un laikmetīgās dejas pieredzi, kurš šobrīd līdzās citiem projektiem strādā arī ar vienu no visslavenākajām cirka kompānijām Francijā un Eiropā Theatre Dromesko.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas