FOTO: Pētera Vaska jubilejas koncerts mākslinieku noved līdz asarām

0 komentāri
FOTO: Pētera Vaska jubilejas koncerts mākslinieku noved līdz asarām
Foto: F64

Sestdienas vakarā Rīgas Domā tika aizvadīts starptautiski atzītā, izcilā latviešu komponista Pētera Vaska jubilejas koncerts.

Koncerta programma tika veidota kā dievkalpojums – iesākumā skanēja tēvreize. Vaska jubilejas koncertā skanēja lūgšana Pater Noster, slavinājums Dieva skaistajai pasaulei skaņdarbā Musica Apassionata, meditācija Vientuļais eņģelis, melanholiskas smeldzes cauraustais skaņdarbs Musica Serena, opuss Mūsu māšu vārdi, meditācija Klusuma auglis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Mākslinieka mūzikas skaistumu varēja baudīt Latvijas Radio kora, Sinfonietta Rīga un diriģentu Sigvarda Kļavas un Normunds Šnē lasījumā. Vijoles balss – Sanda Šteinberga pārziņā. Jubilejas koncertā dzirdēsim PēteraVaska skaņdarba “Da pacem, Domine” pasaules pirmatskaņojumu.

Foto

Pēteris Vasks ir Rudens kamermūzikas festivāla patrons. Ar viņa gādību 2011. gadā tika dibināts Pētera Vasks fonds, kas rūpējas par latviešu mūzikas attīstību un tās veicināšanu, bet ik vasaru Mežotnes pilī risinās kamermūzikas festivāls – Ielūdz Pēteris Vasks. Vasara. Mežotne.

Par spilgtu radošo darbību Pēteris Vasks vairākkārt saņēmis balvas un dažādus pagodinājumus gan Latvijā, gan daudzviet ārvalstīs. 1994. gadā viņš tika ievēlēts par Latvijas Zinātņu akadēmijas goda locekli, bet 2001. gadā par Zviedrijas Karaliskās Mūzikas akadēmijas goda locekli. Par nozīmīgu devumu kultūras attīstībā 1996. gadā P. Vaskam piešķīra Vīnes Universitātes Herdera balvu un Baltijas Asamblejas balvu, savukārt 1993., 1997. un 2000. gadā komponists kļuva par Lielās mūzikas balvas laureātu. Pēteris Vasks apbalvots arī ar Triju Zvaigžņu ordeni. Par P. Vaska radošo mantojumu rūpējas viena no pasaulē ievērojamākajām mūzikas izdevniecībām – Schott Music International.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas