FOTO: Pētera Vaska jubilejas koncerts mākslinieku noved līdz asarām

0 komentāri

Sestdienas vakarā Rīgas Domā tika aizvadīts starptautiski atzītā, izcilā latviešu komponista Pētera Vaska jubilejas koncerts.

Koncerta programma tika veidota kā dievkalpojums – iesākumā skanēja tēvreize. Vaska jubilejas koncertā skanēja lūgšana Pater Noster, slavinājums Dieva skaistajai pasaulei skaņdarbā Musica Apassionata, meditācija Vientuļais eņģelis, melanholiskas smeldzes cauraustais skaņdarbs Musica Serena, opuss Mūsu māšu vārdi, meditācija Klusuma auglis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Mākslinieka mūzikas skaistumu varēja baudīt Latvijas Radio kora, Sinfonietta Rīga un diriģentu Sigvarda Kļavas un Normunds Šnē lasījumā. Vijoles balss – Sanda Šteinberga pārziņā. Jubilejas koncertā dzirdēsim PēteraVaska skaņdarba “Da pacem, Domine” pasaules pirmatskaņojumu.

Foto

Pēteris Vasks ir Rudens kamermūzikas festivāla patrons. Ar viņa gādību 2011. gadā tika dibināts Pētera Vasks fonds, kas rūpējas par latviešu mūzikas attīstību un tās veicināšanu, bet ik vasaru Mežotnes pilī risinās kamermūzikas festivāls – Ielūdz Pēteris Vasks. Vasara. Mežotne.

Par spilgtu radošo darbību Pēteris Vasks vairākkārt saņēmis balvas un dažādus pagodinājumus gan Latvijā, gan daudzviet ārvalstīs. 1994. gadā viņš tika ievēlēts par Latvijas Zinātņu akadēmijas goda locekli, bet 2001. gadā par Zviedrijas Karaliskās Mūzikas akadēmijas goda locekli. Par nozīmīgu devumu kultūras attīstībā 1996. gadā P. Vaskam piešķīra Vīnes Universitātes Herdera balvu un Baltijas Asamblejas balvu, savukārt 1993., 1997. un 2000. gadā komponists kļuva par Lielās mūzikas balvas laureātu. Pēteris Vasks apbalvots arī ar Triju Zvaigžņu ordeni. Par P. Vaska radošo mantojumu rūpējas viena no pasaulē ievērojamākajām mūzikas izdevniecībām – Schott Music International.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas