FOTO – pirms un pēc: atjaunota baznīca, kurai liela daļa Rīgas centra iedzīvotāju paiet garām katru dienu!

0 komentāri
FOTO – pirms un pēc: atjaunota baznīca, kurai liela daļa Rīgas centra iedzīvotāju paiet garām katru dienu!
Foto: facebook.com/buvuznemums.restaurators

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs nav vienīgā ievērības cienīgā ēka, kas pēdējā laikā piedzīvojusi būtiskas pārmaiņas (vismaz no iekšpuses). Pie atjaunota iekšējā veidola tikusi arī baznīca, kurai daudzi rīdzinieki ik dienas iet garām vai pa Brīvības ielu uz to noskatās caur sabiedriskā vai privātā transporta logu. Runa ir par Svētā Ņevas Aleksandra pareizticīgo baznīcu, kura, spriežot pēc bildēm, šķiet, piedzimusi kā no jauna.

Ja vizuāli tik skaisto Nacionālā mākslas muzeja rekonstrukciju veica būvuzņēmums Re&Re, tad Svētā Ņevas Aleksandra baznīcai klāt ķērās cita šīs jomas kompānija – Restaurators AS, kuri savā Facebook lapā sekotājiem atrādījuši savu veikumu. “Daudziem tas būs pārsteigums, bet AS Būvuzņēmums Restaurators veic atjaunošanas darbus arī Svētā Ņevas Aleksandra pareizticīgo baznīcā, Rīgā,” viņi raksta savā sociālo tīklu lapā. “Jā, tā ir tieši tā pati smukā dzeltenā baznīca, kas atrodas Brīvības un Blaumaņa ielas krustojumā un kurai daudzi no mums ik dienu brauc vai iet garām. Taču reti kurš zina, ka šī baznīca ir pilsētas un valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kas reģistrēta valsts aizsardzības kultūras pieminekļu sarakstā kā XIX gadsimta pirmās ceturtdaļas klasicisma stila piemērs.”

Foto: pirms restaurācijas

Tiem, kas nezināja, varam pavēstīt, ka Svētā labticīgā lielkņaza Ņevas Aleksandra baznīca iesvētīta 1925. gada 31. oktobrī. “Pateicoties unikālajai arhitektūrai un nenovērtējamai kultūras un vēsturiskai vērtībai, 1997. gada 4. decembrī Rīgas svētā labticīgā lielkņaza Ņevas Aleksandra baznīca (pilsētas vēsturiskā centra sastāvā) tika iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.”

Foto: pēc restaurācijas

Būvuzņēmums Restaurators AS arī nedaudz komentējuši šīs ēkas detaļas – tā, lai arī arhitektūras nespeciālistiem būtu skaidrs, par ko ir runa. “Klasicisma stilā ieturētā ēka, apjozta ar rotondas kolonnām, celta laika periodā no 1820. līdz 1835. gadam, ir unikāla ar to, ka visā pasaulē ir vēl tikai viena tādā pašā stilā celta baznīca – Sanktpēterburgā (Krievijā).”

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas