Fēru salu dziedātāja Eivora atkal koncertēs Rīgā

0 komentāri
Fēru salu dziedātāja Eivora atkal koncertēs Rīgā
Publicitātes foto

Kristāldzidrās balss īpašniece Eivora savu radošo spēku pilnbriedā atgriežas Rīgā – Pasaule mūzikas festivāla Porta pavasara koncertā 12. maijā mūzikas namā Daile, informē festivāla Porta pārstāve Lea Liepiņa.

Fēru salu dziedātājas plašo un daudzveidīgo balsi pasaules mūzikas žanra cienītāji klātienē baudīja jau 2014. gada Pasaules mūzikas festivāla Porta rudens koncertā. Kopš iepriekšējās tikšanās, mākslinieces radošais laiks ir bijis īpaši ražīgs un panākumiem bagāts. Pagājušogad, pēc intensīva darba studijā, Eivora (Eivør) izdevusi uzreiz divus albumus – Tilti (Bridges) angliski un Plīvurs (Slør) dzimtajā fēriešu valodā. Abi tikko ieguvuši četras galvenās Fēru salu Mūzikas balvas un atzinīgus vērtējumus kā pierādījums tam, ka dziedātāja, ģitāriste, komponiste un dziesmu vārdu autore Eivora šobrīd ir savas radošās karjeras virsotnē. Uzmanības centrā atkal ir viņas pašas mūzika. Kopš albuma Istaba 2012. gadā, Bridges ir Eivoras pirmais solo albums, kurā visas dziesmas sarakstījusi viņa pati, mūziķe bijusi arī albuma līdzproducente. Savukārt Slør ir pirmais Eivoras albums fēriešu valodā.

Eivora, kura ar dziesmām no jaunajiem albumiem iepazīstinās arī publiku Rīgā, stāsta, ka Slør ir tumšāks, elektroniskāks, savukārt Bridges skanējums ir akustiskāks. Abi albumi tika veidoti vienā laikā, un, par spīti atšķirībām, tajos ir arī daudz līdzību. Tematiski tie ir par tiem pašiem jautājumiem, tikai no citas perspektīvas: Bridges ir par dažādiem cilvēku attiecību un mijiedarbību veidiem, par ilgošanos pēc mājām, bet Slør – par mājās esošā nemieru un alkām pēc brīvības, savas būtības meklējumiem un atbrīvošanos no visa, kas sasaista. Eivora, kuras izpildījumu raksturo autentiskums un atklātība, stāsta, ka vēlas, lai dziesmas būtu tik nesamākslotas, cik vien iespējams. Lai stāstu varētu izstāstīt visvienkāršākajā veidā un dziesmās pietiktu vietas katra klausītāja iztēlei, bet vienlaikus tās būtu lielākas par pašas mazo pasauli.

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Kaut Eivora jaunajos ierakstos seko aktuālajam folktronikas virzienam, kuru viņa ar lieliem panākumiem aizsāka albumā Istaba (Room) 2012. gadā, šo mūziku nav iespējams ielikt viena stila rāmī. Eivoras muzikālie meklējumi vienmēr bijuši tik atšķirīgi, ka viņas nākamo soli nav iespējams paredzēt. Eivora skaidro, ka muzikālie eksperimenti vienmēr devuši viņai svarīgas mācības. Viņa atradusi savas saknes fēriešu tradicionālajā mūzikā, brīvību džezā, pacietību un tehniku akadēmiskajā mūzikā, bet savu spēku un uguni – neatkarīgajā rokmūzikā. Katrs jauns izaicinājums ir mūzikas izpratnes apvāršņa paplašināšana, un mūziku dziedātāja uztver kā iespēju okeānu, kurā viņai ir svarīgi būt brīvai. Un tam visam pāri Eivoras spēcīgā un plūstošā balss, kuras plašumā un varenībā tagad ir vairāk brieduma.

Lai arī Eivora šobrīd dzīvo Kopenhāgenā Dānijā, Fēru salas ir tā vieta, ko viņa joprojām sauc par mājām. Un, lai kur dotos, mūziķei pastāvīgi atgādina viņas saknes Fēru salās – Eivora faktiski ir kļuvusi par sinonīmu mazajai salu valstij Atlantijas okeānā.

Biļetes uz Eivoras koncertu Rīgā 12. maijā mūzikas namā Daile ir pārdošanā Biļešu Paradīzes kasēs un internetā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas