Ešenvalda opuss ar Koena dzeju piedzīvojis pirmatskaņojumu Kanādā

0 komentāri

Pagājušajā sestdienā ap 700 klausītāju piepildītajā Vankūveras Sv. Andreja-Veslija apvienotajā baznīcā stāvovācijas izpelnījās vietējā vīru kora Chor Leoni koncerts, kurā, komponistiem klātesot, diriģenta Ērika Laita (Erick Lichte) vadībā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvoja latviešu komponistu Imanta Ramiņa un Ērika Ešenvalda jaundarbi.

Kā vēsta, Valsts akadēmiskā kora Latvija producente Ieva Vītiņa, Kanādā dzīvojošais I. Ramiņš savam opusam Mūsu sapnis (The Dream We Carry) izvēlējies norvēģa Ūlafa Heuges (Olaf Hauge) dzejas rindas ar tām raksturīgo ikdienišķu impresiju daiļumu, savukārt Ē. Ešenvaldam pasūtināts dziesmu cikls Klejotāja gars (The Wandering Heart) ar kanādiešu dziesminieka un Grammy laureāta Leonarda Koena (Leonard Cohen) dzeju.

Koncertā piedalījās arī Britu Kolumbijas meiteņu koris (British Columbia Girls Choir) un vīru koris PROMYS, kurš kopā ar Chor Leoni Ē. Ešenvalda vadībā izpildīja viņa kompozīciju Zvaigznes, dziedātājiem spēlējot ūdens-skaņotas glāzes.

Otrs koncerts notika svētdien, 19. aprīlī, Rietumvankūveras Apvienotajā baznīcā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas