Edgara Lipora monoizrāde “Karavīrs” atgriezīsies pie skatītājiem

0 komentāri

No 18. oktobra Rīgā un citās Latvijas pilsētās būs skatāma pērn pirmizrādi piedzīvojusī Edgara Lipora monoizrāde “Karavīrs”, informē dejas atbalsta fonda “Zvaigžņu aka” pārstāve Daira Kārkliņa.

Kustību un objektu monoizrāde “Karavīrs” ir arhaisks un reizē mūsdienīgs simbolisks vēstījums par sevis apzināšanos, piederību zemei, tautai, ģimenei, pašam sev. Kad šī piederība ir apzināta, seko vēlme gan ar iekšēju, gan ārēju spēku to nosargāt – noturēt savu vietu pasaulē.

Izrāde ir dziļi sakņota latviskajā dzīvesziņā, kas tikpat labi sasaucas arī ar citu tautu tradīcijām. Tajā izpaužas pasaules kultūru vienotais pamats. Vēstījums vienlaicīgi uztverams vairākos līmeņos un atvērts katra personīgai interpretācijai, kur nav pareizo atbilžu. Ar izmeklētu kustību mākslu, kur netrūkst ne dinamiskas ekspresijas, ne viegla maiguma, aktieris Lipors meistarīgi iejūtas dažādos tēlos. Izrādei caurvijas mijiedarbība starp sievišķo un vīrišķo enerģiju, starp iekšējo un ārējo spēka apziņu. Simboliski, latvietim tuvi objekti – puzurs, cirvis, kaklariņķis, josta un citi -, kā arī oriģinālmūzika papildina kustību valodu un stāsta stāstu. Stāstu par sevi un par latviešiem.

Izrādes režisore un horeogrāfe ir Lilija Lipora, gaismu mākslinieks – Egils Kupčs, iestudējuma konsultants – Valdis Pavlovskis, māksliniece – Guna Stikāne.

Rīgā, Kara muzejā, “Karavīrs” būs skatāms 18., 23., 24. un 25. oktobrī, bet 7. novembrī iestudējums tiks demonstrēts Jaunpiebalgā, 8. novembrī – Brocēnos, 11. novembrī – Ventspilī un 13. novembrī Vecumniekos.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas