Edgara Liepiņa dziesmas apkopotas izlasē, izziņots aktiera piemiņas koncerts

0 komentāri
Edgara Liepiņa dziesmas apkopotas izlasē, izziņots aktiera piemiņas koncerts
Publicitātes foto

Šogad aprit 20 gadu, kopš izcilais latviešu aktieris, komiķis, traģiķis un arī dziedātājs Edgars Liepiņš uz mums noraugās no mākoņu maliņas. Šo gadu laikā nav daudz skatuves mākslinieku, kas varētu mēroties ar Liepiņa izcilo dziesmu pasniegšanas manieri un humora izjūtu.

Kompānija Mikrofona ieraksti sērijā Leģendas nākamnedēļ izdos Edgara Liepiņa labāko dziesmu izlasi, kurā būs iekļautas gan superpopulāras un daudz dzirdētas dziesmas, gan arī vairāki retumi no Latvijas Radio fonotēkas arhīviem. Izlasē dzirdēsiet arī grupas Ārprāts 88, kā arī kopā ar Latvijas Radio Bigbendu, Mārtiņu Braunu, Raimondu Paulu, Ivaru Vīgneru un kapelām Usma un Saulkrastu kapela veiktos ierakstus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Edgaram bija traka ideja, viņš bija plānojis uzrunāt 12 komponistus un ieplānojis 12 koncertus, pa vienam katru mēnesi. Nezinu, kā pārējie, bet es nolēmu piedalīties un apņēmos neiet gulēt, kamēr katru dienu neesmu uzrakstījis vismaz vienu dziesmu šim projektam,” atklāj komponists Juris Kulakovs. ”Es patiešām izmisīgi to darīju. Tekstus meklēju Aronu Matīsa sastādītajās antoloģijās,” viņš papildina.

Daļu no šīm dziesmām būs iekļautas topošajā izlasē. Izlases bukletā būs atrodams muzikoloģes Daigas Mazvērsītes apraksts par mākslinieku, kas papildināts ar reti sastopamām mākslinieka fotogrāfijām no viņa radošās dzīves dažādiem posmiem.

””Mums estrādnieki nav vajadzīgi” – tik skarbus vārdus savulaik Edgaram Liepiņam veltīja Jaunatnes teātra režisors Ādolfs Šapiro, bet tautas mīlestība apliecinājusi, ka ir gan vajadzīgi. Un kā vēl vajadzīgi! Sevišķi tādi kā Edgars Liepiņš: katrs viņa vārds, katrs joks un dziesma, bija veltīts šai tautai, šai zemei. Viņa māksla nav zaudējusi savu unikalitāti un nozīmi, un noteikti arī mūsdienās šis ”skumjais klauns” atrastu daudz iedvesmas jaunām dziesmām un jokiem,” stāsta Daiga Mazvērsīte.

Izlasē būs atrodamas arī vairākas paša Edgara Liepiņa komponētas dziesmas, kuras ieskaņotas sadarbībā ar Maestro Raimondu Paulu.

Raimonds Pauls, komponists:

Otra tāda, kāds bija Edgars Liepiņš, mums vairs nekad nav bijis, un es stipri šaubos, vai kādreiz būs.

”Viņš bija vienreizējs, un par to mēs varam pārliecināties, paklausoties viņa ierakstus. Viņš, starp citu, bija viens no pirmajiem, kurš lieliski parodēja dažādus tā laika ārzemju izpildītājus, kaut vai tā paša Hugo Diega” TV sērijās. Tagad ar to nodarbojas vai katrs TV kanāls,” norāda maestro Raimonds Pauls.

10. jūnijā Dzintaru koncertzālē notiks Edgara Liepiņa piemiņas lielkoncerts Paldies, kolosāli!, kurā piedalīsies daudzi viņa daiļrades cienītāji un komponisti, ar kuriem mākslinieks savulaik izveidojis vairākas koncertprogrammas. Koncerts būs pirmā vieta, kur šo izlasi varēs iegādāties Liepiņa talanta cienītāji. Starp daudzajiem dalībnieku vārdiem ir komponisti Raimonds Pauls, Juris Kulakovs un Martiņš Brauns, pēc ilga laika uzstāsies grupa Ārprāts, uz skatuves kāps arī dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels, Agnese Rakovska, Varis Vētra, Edgars Pujāts, Dainis Skutelis un daudzi citi. Vakaru vadīs aktieris Ivars Kalniņš.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas