Doma dārzā būs skatāmas pašmāju laikmetīgās dejas izrādes

0 komentāri
Doma dārzā būs skatāmas pašmāju laikmetīgās dejas izrādes
Foto: Krista Dzudzilo

Festivāla Laiks dejot 2015 ietvaros 18. jūnijā plkst. 21.00 Rīgas Doma dārzā būs skatāmas divas laikmetīgās dejas izrādes – horeogrāfes, dejotājas Elīnas Lutces un mākslinieces Kristas Dzudzilo izrāde Korpuss, kā arī horeogrāfa Jāņa Putniņa darbs Par viņu.

Kā informē festivāla Laiks dejot 2015 sabiedrisko attiecību vadītāja Maija, solodarbs Korpuss pirmizrādi piedzīvoja pavasarī Rīgā, taču gada sākumā izrādes darba versiju Elīna Lutce izrādīja leģendārajā Džadsona baznīcā, Ņujorkā (Judson Memorial Church), kas tiek uzskatīta par postmodernās dejas dzimšanas vietu un ir viens no nozīmīgākajiem punktiem mūsdienu laikmetīgās dejas pasaules kartē.

Izrāde Korpuss ir par ķermeņa komunikāciju ar ārpasauli un pašam ar sevi, uzdodot jautājumus arī par cilvēka un ķermeņa ierobežojumiem – gan citu noteiktiem, gan pašu izvēlētiem.

“Ķermeņa kustība ir valoda. Ķermenis kustas un veidojas komunikācija ar vidi, savu vai citu ķermeni. Šī komunikācija ir apzināta, bet daudz tajā ir automātiska. Ķermenis ir pakļauts ierobežojumiem, un cilvēks ir pieradis pie tiem, tie kļūst par daļu no tā un daļu no ķermeņa valodas. Barokālā forma ir hiperbola mūsdienu ierobežotajam cilvēkam. Vēlmei vienmēr būt skaistam pat tad, ja ir grūti, ne tikai kustēties, bet pat elpot,” akcentē izrādes veidotāji.

Izrādei Korpuss sekos Jāņa Putniņa izrāde Par viņu, kas tapusi, iedvesmojoties no Džuditas Batleres postfeminisma garā sarakstītā darba Dzimtes nemiers.

Vai sieviete ir sievišķīga pēc kādiem noteiktiem universāliem sievišķības parametriem? Vai sabiedrībā dominē dzimtes binaritāte un vai mēdiju postulētie uzskati joprojām saslēdz ķēdēs mūsu domāšanu? Cik liela nozīme mūsu dzīvē ir stereotipiem un kultūras ietvaros konstruētai dzimtei? – atbildes uz šiem jautājumiem izrādē meklē jaunais horeogrāfs un desmit dejotājas: Anete Tambaka, Agate Cukura, Agate Bankava, Eva Kronberga, Anne Birthe Nord, Anastasija Lonšakova, Maija Tjurjapina, Karīna Lapšina, Alise Putniņa un Sintija Siliņa.

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv.

Informācija par festivālu meklē facebook.com/festivalsLaiksDejot un dance.lv!

Festivālu rīko Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija sadarbībā ar Eiropas mobilitātes un mākslinieciskās apmaiņas projektu E-Motional: rethinking Dance un biedrību Party. Festivāla direktore ir Olga Žitluhina.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas