Daugavpilī sāksies starptautiskais teātra festivāls – laboratorija “Telpa – Daugavpils 2014”

0 komentāri

No 19. Līdz 28. augustam jaunie teātra profesionāļi no Latvijas, Polijas, Ukrainas un Baltkrievijas Daugavpils cietokšņa bijušā hospitāļa ēkā radīs piecus mūsdienīgus Ivana Buņina stāstu iestudējumus, kas festivāla noslēguma tiks nodoti publikas vērtējumam.

Starptautiskais festivāls – laboratorija ”Telpa – Daugavpils 2014” ir turpinājums pāgājušajā gadā Daugavpilī aizsāktajai teātra tradīcijai ar jomas pārstāvju palīdzību atdzīvināt Daugavpils cietokšņa bijušā Kara hospitāļa ēku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Festivāla – laboratorijas ietvaros jaunie un topošie teātra jomas pārstāvji vieslektoru vadībā kopā ar Daugavpils teātra aktieriem radīs piecas piecpadsmit minūtes garas teātra performances. Šogad dalībnieku vidū būs mākslinieki no Latvijas, Ukrainas, Baltkrievijas un Polijas, un performanču idejas tiks rastas Ivana Buņina stāstos. Bet par teatrālo telpu tiks padarītas ne vien Daugavpils cietokšņa kompleksa ēkas, bet visa pilsēta.

Radošo darbnīcu laikā festivāla dalībniekiem un interesentiem tiks dota iespēja piedalīties arī ievērojamu teātra jomas profesionāļu meistarklasēs. Festivālā jau otro gadu piedalīsies dramaturģe Natālija Vorožbita (Ukraina), kura ir viena no pazīstamākajiem Austrumeiropas jaunās dramaturģijas pārstāvjiem. Viņas lugas uzvestas Anglijā, Latvijā, Krievijā un citur. Tāpat vieslekcijas lasīs Andrejs Urajevs (Krievija), kustību režisors, Krievijas prestižās teātra skolas MXAT pasniedzējs, bet pirmo reizi festivālā viesosies Mihails Ugarovs (Krievija) – režisors, Maskavas teātra ”Teatr.doc” mākslinieciskais direktors.

Šāda festivāla norise Daugavpilī ir unikāls teātra dzīves notikums, piešķirot jaunu nozīmi vienai no Daugavpils cietokšņa kompleksa ēkām, sniedzot neatkārtojamu pieredzi darbnīcas dalībniekiem, kā arī stiprinot jaunaizsākto teātra tradīciju Daugavpilī. Festivāla mākslinieciskais vadītājs, jaunais režisors Georgijs Surkovs, kurš šogad ir ”Spēlmaņu nakts 2014” nominantu godā kā gada jaunais mākslinieks, bet viņa iestudējums ”Viss ir viņa” nominēts kā gada izrāde bērniem vai pusaudžiem, uzsver, ka jauniedibinātais festivāls ir pasākums, kas apliecina pilsētas milzīgo radošo potenciālu un tās dotās iespējas profesionāļiem.

Performances skatītāju vērtējumam tiks nodotas “Telpa – Daugavpils 2014” noslēgumā – 28.augustā plkst.15:00 Hospitāļa ielā 6.

Festivālu organizē Daugavpils teātris, atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Vairāk: telpadaugavpils.lv

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas