Dailes teātrī notiks otrā izrāžu skate

0 komentāri

Dailes teātris savā 95 gadu jubilejas sezonā jau otro reizi rīko Dailes teātra izrāžu skati. Tā notiks no 15. līdz 17. aprīlim, piedāvājot noskatīties četras izrādes uz visām trim teātra skatuvēm, informē Dailes teātra pārstāve Liene Jakovļeva.

Pagājušajā sezonā teātra 95 gadu jubilejas tuvošanās bija viens no impulsiem, lai uzsāktu jaunu virzienu starptautisko attiecību attīstīšanas virzienā – Dailes teātra izrāžu skati. Pirmā skate, kas norisinājās 2015. gada pavasarī, aptvēra 17 izrādes, kas pēdējo sezonu laikā ieguvušas Latvijas teātra profesionāļu un skatītāju atzinīgu vērtējumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Dailes teātra izrāžu skates galvenais mērķis ir gūt novērtējumu, rast padomus un ierosmes tālākai darbībai, kā arī veidot dažādu valstu teātru profesionāļu auglīgu dialogu par aktuālām teātra tēmām. Lai īstenotu skati, tiek veidoti izrāžu anotāciju un libretu tulkojumi angļu un krievu valodās, izrāžu portfolio ar plašu informāciju, kas atvieglotu izrāžu iekļaušanu arī festivālos vai viesizrādēs ārvalstu auditorijām. Taču galvenais uzdevums ir veidot teātra atpazīstamību arī ārvalstu teātra profesionāļu vidū.

Izrāžu skates mērķauditorija ir vietējie un ārvalstu teātra profesionāļi, bet uz to ir aicināts ikviens interesents.

Šogad Dailes teātra izrāžu skatē iekļautās izrādes ir Žanna d`Arka 15. aprīlī, Frankenšteins 16. aprīlī, Equus 17. aprīlī un Oskars un Rozā dāma 15. aprīlī.

Izrādei Oskars un Rozā dāma tiks nodrošināts sinhronais tulkojums angļu valodā austiņās, izrādēm Frankenšteins un Equus – tulkojums angļu valodā titros, mūziklam Žanna d`Arka būs pieejams libreta tulkojums angļu un krievu valodā. Īpašais piedāvājums skates laikā būs izrāde Ziloņa dziesma 16. aprīlī ar sinhrono tulkojumu angļu valodā.

Foto

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas