Dailes teātrī notiks otrā izrāžu skate

0 komentāri
Dailes teātrī notiks otrā izrāžu skate
Foto: Jānis Deinats, Fotocentrs

Dailes teātris savā 95 gadu jubilejas sezonā jau otro reizi rīko Dailes teātra izrāžu skati. Tā notiks no 15. līdz 17. aprīlim, piedāvājot noskatīties četras izrādes uz visām trim teātra skatuvēm, informē Dailes teātra pārstāve Liene Jakovļeva.

Pagājušajā sezonā teātra 95 gadu jubilejas tuvošanās bija viens no impulsiem, lai uzsāktu jaunu virzienu starptautisko attiecību attīstīšanas virzienā – Dailes teātra izrāžu skati. Pirmā skate, kas norisinājās 2015. gada pavasarī, aptvēra 17 izrādes, kas pēdējo sezonu laikā ieguvušas Latvijas teātra profesionāļu un skatītāju atzinīgu vērtējumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Dailes teātra izrāžu skates galvenais mērķis ir gūt novērtējumu, rast padomus un ierosmes tālākai darbībai, kā arī veidot dažādu valstu teātru profesionāļu auglīgu dialogu par aktuālām teātra tēmām. Lai īstenotu skati, tiek veidoti izrāžu anotāciju un libretu tulkojumi angļu un krievu valodās, izrāžu portfolio ar plašu informāciju, kas atvieglotu izrāžu iekļaušanu arī festivālos vai viesizrādēs ārvalstu auditorijām. Taču galvenais uzdevums ir veidot teātra atpazīstamību arī ārvalstu teātra profesionāļu vidū.

Izrāžu skates mērķauditorija ir vietējie un ārvalstu teātra profesionāļi, bet uz to ir aicināts ikviens interesents.

Šogad Dailes teātra izrāžu skatē iekļautās izrādes ir Žanna d`Arka 15. aprīlī, Frankenšteins 16. aprīlī, Equus 17. aprīlī un Oskars un Rozā dāma 15. aprīlī.

Izrādei Oskars un Rozā dāma tiks nodrošināts sinhronais tulkojums angļu valodā austiņās, izrādēm Frankenšteins un Equus – tulkojums angļu valodā titros, mūziklam Žanna d`Arka būs pieejams libreta tulkojums angļu un krievu valodā. Īpašais piedāvājums skates laikā būs izrāde Ziloņa dziesma 16. aprīlī ar sinhrono tulkojumu angļu valodā.

Foto

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas