Bērni animācijā iemūžina Kristapu Porziņģi un citus tēlus

0 komentāri

Šomēnes aprit 50 gadi pirmajai latviešu leļļu filmai Ki-ke-ri-gū, kuru savulaik veidojis leļļu karalis, leģendārais Arnolds Burovs. Pusgadsimta svinību noskaņās visu šo mēnesi filmu studijā Animācijas Brigāde bērni piedalās īpašā animācijas darbnīcā, kur izzina dažus no filmu tapšanas noslēpumiem. Desmit atsevišķās grupās pavisam kopā projekts pulcē 250 bērnus.

Rīgas Igauņu pamatskolas 3. klases skolēni ir trešā grupa, kura devusies apmēram divu stundu ilgā ceļojumā pa leļļu filmu aizkulisēm un kurai ir arīdzan iespēja izmēģināt roku animatora arodā. Kā top filmas scenārijs, lelles, filmā dzirdamie trokšņi un galu galā – kā lelles spēj kustēties un runāt – nodarbībā šīs kārtis tiek atklātas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Bija pārsteigums, ka lelles nevis pašas kustās, bet viņas kustina kāds cits,” stāsta Rīgas Igauņu pamatskolas 3. klases skolniece Elza.

Bērni varēja arī paši pārliecināties, cik rūpīgs un laikietilpīgs ir animatora darbs – lai taptu tikai viena filmas sekunde, vajadzīgas 24 bildes.

Bērnu veidoto leļļu skices variē no meistara Arnolda Burova filmu tēlu atdarinājumiem līdz pat NBA spēlējošajam latviešu basketbolistam Kristapam Porziņģim.

Filmu studija arī cer, ka šādi ne tikai rosinās bērnus vairāk skatīties Latvijā tapušās animācijas filmas, bet kādam šīs nodarbības būs impulss izvēlēties animatora profesiju nākotnē.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas