Benjamiņu namā atgriežas iestudējums “Dzejniece. Mirdzas Ķempes mīlestība”

0 komentāri

Svētdien, 31.augustā, plkst.18.00 Benjamiņu namā – bijušajās Rakstnieku savienības telpās – būs skatāms iestudējums “Dzejniece. Mirdzas Ķempes mīlestība”. Titullomā – aktrise Raimonda Vazdika, viņas partneri – Andris Bulis un Ģirts Šolis, kurš ir arī iestudējuma režisors.

Izrādē apvienoti fakti no Ķempes dzīves, dzejas motīvi, dokumentāli kinokadri un Edgara Mākena speciāli rakstītas dziesmas, kam pavadījumu ieskaņojusi grupa “Gaujarts”. Kostīmus veidojusi Anna Heinrihsone.

“Dzejniece. Mirdzas Ķempes mīlestība” ir Viļņa Vēja lugas atkārtots uzvedums. 2011./2012.gada sezonā tā bija skatāma Nacionālā teātra Aktieru zālē ar nosaukumu “Īsie zibsnīgie mirkļi”. Izrāde izpelnījās skatītāju un kritikas atsaucību, tika nominēta vairākām ”Spēlmaņu nakts” balvām.

Vējš par lugu stāstīja, ka tās darbība notiek 50.gados, kad Mirdza Ķempe ir, kā pati izteikusies, “ne jauna, ne veca”, bet vientuļa un jau sacerējusi testamentu. Negaidīti viņas mājās un arī dzīvē ienāk Linards Naikovskis – izskatīgs jauns cilvēks, kurš drīz vien kļūst par dzejnieces vīru. Viņam izveidojas saspīlētas attiecības ar Ķempes uzticamo šoferi Žani, un arī sarežģījumi laulības dzīvē neesot tālu.

Ķempe sākusi rakstīt pirmskara Latvijā, viņa piedzīvoja evakuāciju uz Krieviju, traģisku dzīvesbiedra Erika Ādamsona nāvi un padomju laika cenzūras ierobežojumus. Dzejniece tajos iejutās, sacerēdama pasūtījuma dzejoļus, par ko izpelnījās dažādus apbalvojumus un pat Tautas dzejnieces titulu. Liela daļa viņas dzīves norisinājās Rakstnieku savienībā – vietā, kur tagad norisināsies izrāde -, audzinot jaunos dzejniekus. Ķempe arī bija pirmā, kura pēc kara atļāvās izdot mīlas lirikas krājumu. Izrādes veidotāji uzdod jautājumu – vai slavenā dzejniece dzīvoja dubultu dzīvi un kādu motīvu vadīta?
Iestudējums pirmizrādi piedzīvojis 2014.gada pavasarī.

Izrādi producē nodibinājums “Mūzikas un mākslas atbalsta fonds”, kam ir vairāku gadu pieredze dažādu kultūras projektu īstenošanā, tostarp izrāžu “Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam”, “Pauļuks. Rāmji”, “Parīze-Rīga-Parīze”, “Lauva ziemā”, “Jaucības un nejaucības” u.c. tapšanā.

Biļetes uz izrādi nopērkamas tīmekļa vietnē bilesuparadize.lv.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas