Balkānu mūzikas karalis Bregovičs atgriežas Rīgā

0 komentāri

17. decembrī Arēnā Rīga ar savu jaunāko programmu viesosies par Balkānu mūzikas karali dēvētais temperamentīgais, ekstravagantais un Latvijas klausītāju iemīļotais mūziķis Gorans Bregovičs un viņa leģendārais Kāzu un bēru orķestris, informē Concept music pārstāve Una Griškeviča.

Latvijas klausītājiem Gorans Bregovičs ir labi pazīstams, jo viņš Latvijā viesojies vairākkārt. 2014. gada vasarā Gorans Bregovičs un viņa Kāzu un bēru orķestris aizvadīja triumfālu koncertu pārpildītajā Dzintaru koncertzālē, uz festivāla Summertime – aicina Inese Galante skatuves atskaņojot gan dziesmas no sava jaunākā albuma Champagne for Gypsies (Šampanietis čigāniem, 2013), gan arī savus lielākos hitus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Toreiz, komentējot savu lēmumu aicināt Goranu Bregoviču piedalīties savā festivālā, izcilā latviešu operdziedātāja Inese Galante pauda: “Esmu novērojusi, ka latvieši Bregoviču mīl. Viņš ir izcils un pasaulē novērtēts komponists ar savu īpatnēju humora izjūtu un ekspresivitāti. Ne velti Bregovičs ir kļuvis par kinomūzikas ikonu un vienu no slavenākajiem Balkānu mūzikas pārstāvjiem. Arī mani viņš ir apbūris ar savu talantu, savienojot netradicionālus mūzikas stilus, no pareizticīgo baznīcas dziedājumiem līdz pat ebreju vijīgajām melodijām. Gorana mūzika ir īsts baudījums tiem, kam patīk adrenalīns un pilnīga atslēgšanās no visa apkārt notiekošā.”

Atgādinām, ka Gorans Bregovičs ir arī ievērojams filmu mūzikas komponists: viņa mūzika skan filmās Time of the Gypsies (1988), Arizona Dream (1992), Underground (1995), La Reine Margot (1994), 27 Missing Kisses (2000), Black Cat, White Cat u.c.

Par 17.decembra koncertu mūziķis teic, ka cer rīdziniekiem sarīkot īsti karstasinīgu ballīti Ziemassvētku un tuvējā Jaungada noskaņās: “Cilvēks nevar būt visu laiku apdomīgs un ļoti saprātīgs. Viņam ir tiesības kādā brīdī būt mazliet trakam, un tas ir tikai normāli.”

Biļetes uz Gorana Bregoviča koncertu varēs iegādāties Biļešu servisa kasēs un internetā, sākot no pirmdienas, 28. septembra, plkst.10.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas