Baismīgās mājsaimnieces – jaunuzvedums, kuru pilsēta jau sen gaidīja

0 komentāri

Komēdijas ar detektīva elementiem Baismīgās mājsaimnieces pamatā ir dramaturga un scenārista Aleksandra Korovkina luga Tantes. Izrādi Daugavpils teātrī iestudējis režisors Ivars Lūsis.

“Jaunuzvedums, kuru pilsēta jau sen gaidīja”, droši apgalvo radošā komanda. “Tas ir jautrs un dzirkstošs stāsts par to, ka viss dzīvē ir relatīvs”, saka režisors, kurš pēdējo trīs sezonu laikā Daugavpils teātrī ir iestudējis ne vienu vien komēdiju gan krievu, gan latviešu valodā. Baismīgās mājsaimnieces balstītas ne tikai uz asprātīgām situācijām, bet arī daudziem, niansētiem jokiem un “veiklu” aktierspēli. Mihails Samodahovs, Žanna Lubgāne, Irina Kešiševa un citi – nemainīga komanda, ar kuru strādā Ivars Lūsis, komanda, kurā ir Daugavpils teātra komēdiju meistari. Šajā reizē to papildina arī teātra jaunie censoņi Aleksandrs Komarovs, Milena Rožanska un Miroslavs Blakunovs, kurš ir Spēlmaņu nakts 2014 nominanta godā (gada debija vai jaunais skatuves mākslinieks).

“Mērķis, veidojot šo izrādi, nebija tikai viennozīmīgi smīdināt publiku,” uzsver režisors. “Mēs runājam arī par dzīves patiesībām un cilvēku garīgajām vērtībām. Bet tas skatītājus, kuri vēlas komēdiju, lai nepadara pārlieku uzmanīgus! Neviens nevienu nemācīs, kā dzīvot, un lieki nefilozofēs. Ieskicējot sižetu, varu tikai teikt, ka iestudējumā redzēsim to, kā maza pelīte var “kājām gaisā apgriezt” piecu cilvēku likteņus”.

Jauniestudējums ir veidots saprotamā, skatītājiem pieņemamā valodā, vieglā tempā un ritmā, ļaujot izrauties no ikdienas rūpēm, sniedzot veselīgu smieklu devu ar lielisku aktierspēli, akcentē Daugavpils teātra pārstāve Madara Pavlovska.

Tuvākās izrādes – 4. decembrī un 29. decembrī.

Biļetes nopērkamas Daugavpils teātra kasē un internetā bilesuparadize.lv. Vairāk informācijas: daugavpilsteatris.lv

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas