Auļi sagaida pavasari ar jaunu skaņdarbu Ziedu laiks

0 komentāri

Latvijas jaudīgākā bungu un dūdu mūzikas grupa Auļi piedāvā skaņdarbu Ziedu laiks, informē grupas pārstāvis Kaspars Bārbals. Dziesma izdota kā ieskaņa jūnijā gaidāmajam jaunajam albumam.

Jūnija sākumā grupa laidīs klajā jaunu albumu Gadalokos, kas ir veltīts senajām latviešu gadskārtām. Auļu dalībnieki, komponējot jaunos skaņdarbus, tajos ir atspoguļojuši savas sajūtas par konkrēto laika posmu. Kā galvenais iedvesmas avots šoreiz kalpoja 1999./2000. gada izrakumos Tukuma pilskalnā atrastā 12. /13.gs. mijas vīriešu rota – bronzas piekariņš, kas pēc arhitektes Ināras Heinrihsones hipotēzes, iespējams, kalpoja kā modelis senlatviešu mūžīgā kalendāra laikskaitei.

Grupa Auļi dibināta 2003. gadā, un kopš šī brīža kopj un attīsta bungu un dūdu mūziku Latvijā. Auļi vienmēr ir smēlušies enerģiju tautas mūzikā un vienlaikus savā repertuārā izmanto gan tautas mūzikas citātus, gan oriģināldarbus.

Bungu un dūdu mūzikas grupas Auļi jaunā albuma Gadalokos prezentācijas koncerts notiks sestdien, 4. jūnijā, plkst. 19:00 Vidzemes koncertzālē Cēsīs. Biļetes var iegādāties Biļešu servisa kasēs vai bilesuserviss.lv.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas