Auļi dodas pieguļā un izdod jaunu mūzikas video

1 komentārs

Bungu un dūdu mūzikas grupas Auļi, gaidot albuma Gadalokos iznākšanu, radījuši mūzikas video vienai no albumā iekļautajām dziesmām – Pieguļā, informē grupas pārstāvis Kaspars Bārbals.

Video ilustrē seno latviešu pieguļnieku tradīciju. Pavasarī pirmo reizi pēc ziemas zirgi tika palaisti ganībās savā vaļā pieguļnieku uzraudzībā. Nereti pieguļā kopīgi jāja vairāku viensētu puiši, kas pārnakšņoja ganībās līdzās zirgiem. Tas bija nepieciešams, jo zirgus apdraudēja gan vilki, gan arī zagļi. Pieguļnieki kurināja ugunskurus, daudz dziedāja un gulēja turpat pie ugunskuriem uz skujām, zariem vai līdzpaņemtiem salmu maisiem. Pieguļnieki bieži bija jauni, spēcīgi puiši, kuri īsināja laiku, savā starpā dažādi sacenšoties un spēkojoties. Pirmā pieguļa parasti sakrita ar Ūsiņa dienu, bet pieguļās varēja jāt līdz pat Mārtiņiem.

Pieguļā ir bungu un dūdu mūzikas grupas Auļi un vēstures rekonstrukcijas kluba Rodenpoys kopdarbs. Skaņdarba ierakstā piedalījās arī koklētāja Laima Jansone.

Video


Jaunais Auļu albums Gadalokos veltīts senajām latviešu gadskārtām, un tā prezentācijas koncerts notiks sestdien, 4. jūnijā, plkst. 19:00 Vidzemes koncertzālē Cēsis. Biļetes iegādājamas Biļešu servisa kasēs un internetā.

Koncerta īpašie viesi būs Valdis un Rūta Muktupāveli, kuri pirmajā daļā izpildīs programmu Mani balti bāleliņi, kas ir veltījums senajām un mūsdienu baltu tautām.

Sīkāku informāciju par Auļiem un jauno albumu var atrast šeit.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Jānis Bite
    0

    Jānis Bite

    Noklausiijos,patika-malachi!

    18.05.2016 10:59

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas