Auļi dodas pieguļā un izdod jaunu mūzikas video

1 komentārs

Bungu un dūdu mūzikas grupas Auļi, gaidot albuma Gadalokos iznākšanu, radījuši mūzikas video vienai no albumā iekļautajām dziesmām – Pieguļā, informē grupas pārstāvis Kaspars Bārbals.

Video ilustrē seno latviešu pieguļnieku tradīciju. Pavasarī pirmo reizi pēc ziemas zirgi tika palaisti ganībās savā vaļā pieguļnieku uzraudzībā. Nereti pieguļā kopīgi jāja vairāku viensētu puiši, kas pārnakšņoja ganībās līdzās zirgiem. Tas bija nepieciešams, jo zirgus apdraudēja gan vilki, gan arī zagļi. Pieguļnieki kurināja ugunskurus, daudz dziedāja un gulēja turpat pie ugunskuriem uz skujām, zariem vai līdzpaņemtiem salmu maisiem. Pieguļnieki bieži bija jauni, spēcīgi puiši, kuri īsināja laiku, savā starpā dažādi sacenšoties un spēkojoties. Pirmā pieguļa parasti sakrita ar Ūsiņa dienu, bet pieguļās varēja jāt līdz pat Mārtiņiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pieguļā ir bungu un dūdu mūzikas grupas Auļi un vēstures rekonstrukcijas kluba Rodenpoys kopdarbs. Skaņdarba ierakstā piedalījās arī koklētāja Laima Jansone.

Video


Jaunais Auļu albums Gadalokos veltīts senajām latviešu gadskārtām, un tā prezentācijas koncerts notiks sestdien, 4. jūnijā, plkst. 19:00 Vidzemes koncertzālē Cēsis. Biļetes iegādājamas Biļešu servisa kasēs un internetā.

Koncerta īpašie viesi būs Valdis un Rūta Muktupāveli, kuri pirmajā daļā izpildīs programmu Mani balti bāleliņi, kas ir veltījums senajām un mūsdienu baltu tautām.

Sīkāku informāciju par Auļiem un jauno albumu var atrast šeit.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Jānis Bite
    0

    Jānis Bite

    Noklausiijos,patika-malachi!

    18.05.2016 10:59

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas