Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Kultūra

FOTO: kopā ar tūkstoti dejotāju “Iļģi” nosvin 35. jubileju

FOTO: kopā ar tūkstoti dejotāju "Iļģi" nosvin 35. jubileju

14. maija vakarā postfolkloras grupa ”Iļģi” kopā ar vairāk nekā tūkstoti dejotāju Arēnā ”Rīga” priecēja skatītājus uzvedumā ”Spēlēju. Dancoju. Dejoju”. Ar šo koncertu apvienība atzīmēja savu 35. dzimšanas dienu, un svinības turpinot sarūpēts arī jauns albums.

”Positivus” programmu papildina Grandmaster Flash

“Positivus” programmu papildina Grandmaster Flash

Ik gadu ”Positivus festivāla” daudzveidīgajā programmā būtiska loma ir arī elektroniskajai klubu mūzikai, kuras aktuālākie pārstāvji nodrošina neaizmirstamu skanējumu festivāla nakts programmā. Nepārspējamu uzstāšanos festivālā sola Bronksas hiphopa leģenda Grandmaster Flash.

FOTO: Žoržs Siksna ballītē ar faniem jau sāk svinēt 60. jubileju

FOTO: Žoržs Siksna ballītē ar faniem jau sāk svinēt 60. jubileju

Nedēļas nogale uz ”Tallink” kruīza kuģa ”Romantika” aizvadīta Žorža Siksnas zīmē. Ceļā uz Stokholmu mākslinieks, ieskandinot savu jubilejas tūri, sniedza koncertu, kas izvērtās kārtīgā ballē ar sirsnīgu dejošanu, bet atceļā svinēja pats kopā ar saviem faniem.

”Laba Daba” izziņo pirmos festivāla māksliniekus

„Laba Daba” izziņo pirmos festivāla māksliniekus

No 4. līdz 6. augustam jau astoto reizi Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā ”Ratnieki” notiks starptautiskais mūzikas festivāls ”Laba Daba”, kas pulcēs kopā vairāk nekā sešdesmit mūzikas apvienību un dīdžeju no vairākām pasaules valstīm, šoreiz pat no Japānas.

”Nekad, nekad” – divdesmit gadi kopš dziesmas, kas definēja deviņdesmito gadu paaudzi

“Nekad, nekad” – divdesmit gadi kopš dziesmas, kas definēja deviņdesmito gadu paaudzi

Ievadā mazliet par basketbolu. Arī šā sporta veida nezinātāji būs dzirdējuši par vīru vārdā Maikls Džordans, tomēr pieļauju, ka tikai retais šobrīd bez vilcināšanās spētu atcerēties, kas īsti bija Džons Stoktons. Abi izcili atlēti, taču pilnīgi pretstati. Arī deviņdesmitie gadi pašmāju mūzikā asociējas ar tādiem hitiem kā “Man dimantu nav”, kas bez ironijas ir izcila popdziesma, tomēr ir skaņdarbi un grupas, kas atstājušas ne mazākus nospiedumus laikā un telpā, kaut arī citi par to eksistenci, iespējams, pat nenojauš. Bez lielas ažiotāžas savu divdesmito gadadienu šajās dienās atzīmē dziesma, kas raksturo veselu paaudzi, un es vēlētos par to parunāt.

Latviešu rokgrupa līdzās ”Radiohead” izvirzīta Eiropas mūzikas balvai

Latviešu rokgrupa līdzās “Radiohead” izvirzīta Eiropas mūzikas balvai

Eiropas neatkarīgo mūzikas izdevniecību apvienība IMPALA publicējusi gadskārtējo 25 labāko albumu sarakstu. Līdzās ”Radiohead”, ”The Radio Dept.”, ”Blood Orange” un Agnesi Obelu tajā iekļauta arī Latvijas grupa ”Židrūns” ar albumu ”Židrūns un tas, ko nevar nest”, informē mūzikas izdevniecība ”I Love You Records” pārstāve Dace Volfa.

Pēc šķiršanās ar mīļoto, Doveika staro un mirdz komēdijas pirmizrādē

Pēc šķiršanās ar mīļoto, Doveika staro un mirdz komēdijas pirmizrādē 1

Sestdien, 4. martā, pirmizrādi Latvijas Nacionālajā teātrī piedzīvoja režisora Kirila Serebreņņikova komēdija “Tuvā pilsēta”, kas ir balstīta uz Marjus Ivaškēviča darba motīviem par attiecībām ģimenē. Vienā no galvenajām lomām iejūtas aktrise Maija Doveika, kura nule kā šķīrusies no sava mīļotā, uzņēmēja Mārtiņa Butes.

Zināmi ”Foo Fighters” Rīgas koncerta iesildītāji

Zināmi “Foo Fighters” Rīgas koncerta iesildītāji

21. jūnijā Lucavsalā gaidāmo amerikāņu rokgrupas ”Foo Fighters” uzstāšanos iesildīs Eiropas lielāko festivālu galvenās skatuves cienīgi mākslinieki – britu grupa ”Biffy Clyro” un ASV un Lielbritānijas duets ”The Kills”. Pirms abiem lielajiem iesildītājiem klātesošos izklaidēs arī šobrīd aktuālākā Igaunijas koncertgrupa ”Elephants From Neptune”, informē koncertaģentūra ”FBI”.

Grupa “Auļi” budina budēļos! Godinot auglības rituālu, tapis skaists video

Grupa "Auļi" budina budēļos! Godinot auglības rituālu, tapis skaists video

Bungu un dūdu muzikālā apvienība “Auļi” par godu auglības rituālam – budēļiem – radījuši skaistu video ar domu, lai neaizmirstu par šo latvisko tradīciju. Tas ir videoklips skaņdarbam ”Metens”, kurā tradīcijai pietuvinātā formā atainota Budēļos iešana, lauku un mājinieku budināšana – modināšana – pēc garās ziemas.

Viktora Lapčenoka 70. jubilejā izdota labāko dziesmu izlase

Viktora Lapčenoka 70. jubilejā izdota labāko dziesmu izlase

Godinot latviešu izcilā estrādes dziedātāja Viktora Lapčenoka ieguldījumu populārajā mūzikā un svinot viņa 70. dzīves jubileju, izdota dziedātāja labāko dziesmu izlase, kurā atrodamas gan pazīstamākās dziedātāja solo dziesmas, gan arī dueti ar Noru Bumbieri.