Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Kultūra

Latviešu rokgrupa līdzās ”Radiohead” izvirzīta Eiropas mūzikas balvai

Latviešu rokgrupa līdzās “Radiohead” izvirzīta Eiropas mūzikas balvai

Eiropas neatkarīgo mūzikas izdevniecību apvienība IMPALA publicējusi gadskārtējo 25 labāko albumu sarakstu. Līdzās ”Radiohead”, ”The Radio Dept.”, ”Blood Orange” un Agnesi Obelu tajā iekļauta arī Latvijas grupa ”Židrūns” ar albumu ”Židrūns un tas, ko nevar nest”, informē mūzikas izdevniecība ”I Love You Records” pārstāve Dace Volfa.

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Pēc šķiršanās ar mīļoto, Doveika staro un mirdz komēdijas pirmizrādē

Pēc šķiršanās ar mīļoto, Doveika staro un mirdz komēdijas pirmizrādē 1

Sestdien, 4. martā, pirmizrādi Latvijas Nacionālajā teātrī piedzīvoja režisora Kirila Serebreņņikova komēdija “Tuvā pilsēta”, kas ir balstīta uz Marjus Ivaškēviča darba motīviem par attiecībām ģimenē. Vienā no galvenajām lomām iejūtas aktrise Maija Doveika, kura nule kā šķīrusies no sava mīļotā, uzņēmēja Mārtiņa Butes.

Zināmi ”Foo Fighters” Rīgas koncerta iesildītāji

Zināmi “Foo Fighters” Rīgas koncerta iesildītāji

21. jūnijā Lucavsalā gaidāmo amerikāņu rokgrupas ”Foo Fighters” uzstāšanos iesildīs Eiropas lielāko festivālu galvenās skatuves cienīgi mākslinieki – britu grupa ”Biffy Clyro” un ASV un Lielbritānijas duets ”The Kills”. Pirms abiem lielajiem iesildītājiem klātesošos izklaidēs arī šobrīd aktuālākā Igaunijas koncertgrupa ”Elephants From Neptune”, informē koncertaģentūra ”FBI”.

Grupa “Auļi” budina budēļos! Godinot auglības rituālu, tapis skaists video

Grupa "Auļi" budina budēļos! Godinot auglības rituālu, tapis skaists video

Bungu un dūdu muzikālā apvienība “Auļi” par godu auglības rituālam – budēļiem – radījuši skaistu video ar domu, lai neaizmirstu par šo latvisko tradīciju. Tas ir videoklips skaņdarbam ”Metens”, kurā tradīcijai pietuvinātā formā atainota Budēļos iešana, lauku un mājinieku budināšana – modināšana – pēc garās ziemas.

Viktora Lapčenoka 70. jubilejā izdota labāko dziesmu izlase

Viktora Lapčenoka 70. jubilejā izdota labāko dziesmu izlase

Godinot latviešu izcilā estrādes dziedātāja Viktora Lapčenoka ieguldījumu populārajā mūzikā un svinot viņa 70. dzīves jubileju, izdota dziedātāja labāko dziesmu izlase, kurā atrodamas gan pazīstamākās dziedātāja solo dziesmas, gan arī dueti ar Noru Bumbieri.

Pēc 57 gadiem Nacionālajā teātrī atkal spēlē Čehova lugu ”Kaija”

Pēc 57 gadiem Nacionālajā teātrī atkal spēlē Čehova lugu “Kaija” 1

Pēc 57 gadiem Nacionālajā teātrī atkal ielidojusi Čehova ”Kaija” – viena no pasaulē iestudētākajām lugām. Lai gan šoreiz stāsta varoņi iedzīvināti mūsdienās, izrādes doma mūžīgo aktualitāti nezaudē – klasikas darbs vēsta par cilvēka dabas daudzveidību. Čehova aprakstītos dzīves un cilvēka rakstura līkločus šajā iestudējumā uzņēmies atainot režisors Elmārs Seņkovs.