Pasniegts Kannu kinofestivāla Zelta palmas zars

0 komentāri

Ar greznu ceremoniju Francijas kūrortpilsētā Kannās noslēdzies viens no pasaulē prestižākajiem kinofestivāliem. Galvenā balva – Zelta palmas zars – piešķirta britu režisora Kena Louča filmai Es, Daniels Bleiks.

Filma stāsta par pusmūža galdnieku, kurš pēc infarkta mēģina tikt galā ar Lielbritānijas veselības aprūpes sistēmas birokrātiju. Loučam, kuram nākammēnes apritēs astoņdesmit gadu, prestižā balva piešķirta jau otro reizi karjeras laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Es nezinu, taču tiešām ceru, ka filma būs cilvēkus aizkustinājusi. Ceru, ka viņi sajuta mūsu vēstījumu – valdību piekoptā birokrātija ir nežēlīga, autoritātes uzspiež savu spēku un pazemo cilvēkus. Tas mūs nogalina un sagādā lielas grūtības miljoniem cilvēku, kurus pārvalda nelielā bagāto elite. Mums tas ir jāpārtrauc ir jāatrod veids, kā ar to cīnīties,” akcentē Loučs.

Otro svarīgāko Kannu festivāla balvu – Grand Prix – saņēma kanādietis Ksavjē Dolans par ģimenes drāmu Tas ir tikai pasaules gals. Savukārt žūrijas balva piešķirta britu režisorei Andrea Arnoldai par filmu American Honey.

Foto

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas