Oskaram nominētā filma Saula dēls tikai dažos seansos Rīgas kinoteātros

0 komentāri

No 22. februāra vien dažos seansos būs skatāma Kannās un Rīgas Starptautiskajā kino festivālā izrādītā ungāru režisora Lāslo Nemeša vēsturiskā drāma Saula dēls.

Kino vēsturē ir neskaitāmi daudz filmu, kas ir pievērsušās, iespējams, sāpīgākajam tematam 20. gadsimta vēsturē – Otrajam pasaules karam, taču ne katram darbam ir izdevies tā laika šausmas, sāpes un pārdzīvojumus uz ekrāna atainot tik precīzi, autentiski un asinis stindzinoši. Taču, neskatoties uz baisajiem notikumiem, kas tiek atveidoti uz ekrāna, filma ir arī fantastisks cilvēcības, līdzjūtības un mīlestības spēka apliecinājums. Lāslo Nemešs ir izveidojis ārkārtīgi spēcīgu jūtu un pārdzīvojumu kokteili, kas neatstās vienaldzīgu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

1944. gada oktobris. Sauls ir Aušvicas nāves nometnes ieslodzītais, kurš norīkots strādāt krematorijā. Kādudien Sauls starp nāves upuriem atrod kāda puisēna ķermeni, kuru notur par savu dēlu. Pretēji pavēlei puisēna mirstīgās atliekas atdot uguns liesmām, viņš lūko līķīti apglabāt saskaņā ar ebreju tradīciju. Kamēr pārējie ieslodzītie, uzzinājuši, ka visus Sonderkommando gaida lode pierē, saceļas un iznīcina krematoriju, Sauls koncentrējas vienīgi uz pēdējā goda atdošanu puisēnam, par kuru parūpēties dzīves laikā bijis liegts…

Video: filmas treileris

No 22. februāra Saula dēls ierobežotā seansu skaitā skatāma kinoteātros Kino Citadele, Splendid Palace un Kino Bize. Filma tiks izrādīta ungāru, vācu, poļu valodā un jidišā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Saula dēls ir Lāslo Nemeša pirmā pilnmetrāžas filma, un pieteikums vēl salīdzinoši jaunajam ungāru režisoram (kurš iepriekš darbojies kā režisora Belas Tara asistents pie filmas The Man from London) ir izdevies vairāk nekā iespaidīgs. Filma savu pirmizrādi piedzīvoja 2015. gada Kannu kinofestivāla ietvaros, kur tā ieguva otro prestižāko apbalvojumu – Grand Prix jeb žūrijas balvu. Pēc šīs veiksmes sekoja atzinība arī citviet pasaulē, un Saula dēls nav palicis nepamanīts arī no ASV Kinoakadēmijas puses, kas Nemeša filmu ir iekļāvusi starp tām piecām kandidātēm, kas 28. februāra vakarā sacentīsies par Labākās ārzemju filmas titulu prestižajā Oskaru ceremonijā.

Kino industrijas eksperti tic, ka tieši Saula dēls būs tā filma, kas šogad iegūst zeltīto vīriņu savā īpašumā. Galvenajā lomā filmā ir redzams ungāru aktieris un dzejnieks Gēza Rorigs, kuram šī bija pirmā loma kino vai televīzijas filmā kopš astoņdesmitajiem gadiem.

Riga IFF Selection filmu Saula dēls piedāvā Kinoprojekts Spektrs.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas