Notiks 6. Kino, mākslas un mūzikas festivāls RojaL

0 komentāri
Notiks 6. Kino, mākslas un mūzikas festivāls RojaL
Publicitātes foto

28., 29. un 30. jūlijā piejūras pilsētiņa Roja atkal pārvērtīsies par Latvijas kultūras galvaspilsētu – tajā jau sesto gadu pēc kārtas norisināsies kino, mākslas un mūzikas festivāls RojaL.

Kā ierasts, RojaL konkursa skatē sīvā cīņā sacentīsies Baltijas valstu un arī Polijā tapušas jauno kinematogrāfistu jaunākās filmas, kuru darbus uzreiz pēc noskatīšanās analizēs profesionāļu žūrija. Žūrijas vērtējumā labākā darba autors saņems Zelta RojaLu, savukārt sudrabs nonāks skatītāju simpātiju ieguvējam. Latviešu animāciju pārstāvēs Vladimira Leščova, Kārļa Vītola un arī Jurģa Krāsona jaunākās filmas pieaugušajiem, bet animācijas darbnīcu bērniem vadīs pieredzējusī animatore Ilze Ruska. Īsfilmu programmu RojaL sarūpējis festivāls 2 Annas, un latviešu kino programmā iekļauta arī šogad Berlīnes kinofestivālā triumfējusī Renāra Vimbas debijas filma Es esmu šeit, kā arī Unas Celmas drāma Seko man, ko pieteiks filmas aktrises Baiba Broka un Guna Zariņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

RojaL pasaules kino sadaļā šogad uzsvaru liek uz dāņu kinematogrāfu. Vēsturiski ļoti nozīmīgais reģions, kas kinematogrāfam dāvājis režisorus Karlu Teodoru Dreijeru, Billi Augustu un Larsu fon Trīru (un, protams, Dogmu), Tomasu Vinterbergu, Sūzanni Bīru un Nikolasu Vindingu Refnu un aktierus Astu Nīlsenu, Madsu Mikelsenu un Nikolaju Kosteru Valdau, tiks atklāts ar sešām filmām, ko piedāvā Dānijas Kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Programmā iekļauta pirmā dāņu filma, kas ieguvusi Amerikas Kinoakadēmijas balvu kategorijā Labākā ārzemju filma, – Gabriela Aksela Babetes svētki (1987), Oskaram nominētā drāma Atmiņas par laulību (1989), Larsa fon Trīra trešā mākslas filma Eiropa (1991), animācijas filmas ģimenei Lielais lācis (2011) un Degunradzis Otto (2013) un ģimenes filmu Karla un Jonass (2010).

RojaL laikā tiks atklāta Pētera Sidara darbu izstāde. Par savu trīsdimensiju gleznu Jūra viņš saka: ”Jūra mani iedvesmoja pirmajiem radošajiem darbiem glezniecībā un citos dažādos materiālos. Jūra ir mans skatupunkts, un es vienmēr esmu priecīgs to redzēt. Es eju pa ielu un redzu jūru. Un, kad es satiekos ar jūru, man ir klusums domāšanai. Vienmēr mani ir interesējusi dažādu it kā nesavienojamu lietu sintēze, spēja ieraudzīt jaunas dimensijas dažādos ikdienas materiālos. Tā ir sava veida meditācija ar dabā sastapto un tām iztēles kaislībām, kas rosās manā prātā, mākslinieka prātā, kurā dominējošas ir emocijas un jūtas, nevis matemātisks aprēķins.” P. Sidars Roju greznos ar jauno trīsdimensiju gleznu Jūra. ”Trīsdimensiju glezna ieņem īpašu savu stāvokli telpā, jo tā ir apskatāma telpā no vairākiem skatu punktiem, tādējādi izveidojot tveramās kustības meditāciju,” saka mākslinieks.

Vairāk informācijas par festivālu RojaL meklē rojal.lv!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas