Kā Brexit ietekmēs seriāla Troņu spēles filmēšanu?

0 komentāri

Televīzijas seriāla Troņu spēles (Game of Thrones) faniem tiek solīts, ka pēc referenduma, kurā Lielbritānijas iedzīvotāji nobalsoja par izstāšanos no Eiropas Savienības, iemīļotā seriāla filmēšana nav apdraudēta.

Populārais seriāls daļēji tiek filmēts Ziemeļīrijā un pēc referenduma izskanējuši pieņēmumi, ka līdz ar izstāšanos no ES seriāls vairs nevarēs saņemt ES finansējumu. Pirms referenduma ekonomisti un valdības pārstāvji brīdināja, ka Brexit lēmums ietekmēs pasaules piektās lielākas ekonomikas izaugsmi un padarīs to mazāk pievilcīgu investoriem. Tostarp lēmums par izstāšanos varētu arī atturēt Holivudas filmu studijas un kabeļtelevīzijas no iecerēm filmēt Lielbritānijā, jo Brexit rezultātā tām vairs nebūtu pieejas Eiropas subsīdijām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Seriāla Troņu spēles filmēšanas sākumā tas patiešām saņēma Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu. Tomēr seriāla producenti norāda, ka pēdējās pāris sezonas šis atbalsts vairs netiek saņemts, un tāpēc referenduma rezultāts nekādā mērā nevar ietekmēt seriāla filmēšanu.

Prestižas balvas saņēmušais seriāls Troņu spēles ir visskatītākais HBO veidotais seriāls, kura katru sēriju pagājušajā sezonā noskatījās 20 miljoni skatītāju. Šobrīd skatāma seriāla 6. sezona, un tā budžets ir 10 miljoni ASV dolāru par sēriju.

Foto

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas