Kino klubs aicina uz Kursieša filmai Modris veltītu lekciju

0 komentāri

Sestdien, 21. martā, plkst. 14.00 Rīgas Kultūras centra Iļģuciems Lielajā zālē lekciju cikla Kino klubs ietvaros ikvienam interesentam būs iespēja iepazīt vienu no spilgtākajiem 2014. gada kino notikumiem – režisora Jura Kursieša debijas filmu Modris, informē kultūras centra pārstāve Baiba Pilāne.

Spēlfilmas Modris pamatā ir uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts par bez tēva augušo pusaudzi Modri, viņa sarežģītajām attiecībām ar māti, atkarības izraisītu zādzību un liktenīgām izvēlēm, kuras noved pie dažādiem konfliktiem ar vienaudžiem, policiju un tiesu sistēmu.

Galveno lomu filmā atveido talantīgais jaunietis Kristers Pikša, kuram šī ir pirmā pieredze kino jomā, savukārt mātes lomā iejutusies pieredzējusī aktrise Rēzija Kalniņa. Filmā piedalās arī citi Latvijā zināmi un iemīļoti aktieri – Vilis Daudziņš, Laura Jeruma, Baiba Broka, Lāsma Kugrēna, Dace Bonāte, Inese Pudža un Kaspars Zvīgulis.

Filma Modris pirmizrādi Latvijā piedzīvoja 2014. gada 24. oktobrī, taču tā iepriekš tika demonstrēta prestižajos Toronto un Varšavas kino festivālos, kā arī ieguvusi īpašās atzinības balvu Sansebastjanas kinofestivālā Spānijā un Sudraba Prometeja balvu Tbilisi Starptautiskajā filmu festivālā Gruzijā. Jura Kursieša debijas pilnmetrāžas filmu atzinīgi novērtējuši ne vien ārzemju kino speciālisti, bet arī pašmāju kritiķi, izvirzot to balvām septiņās Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps nominācijās. Aktrise Rēzija Kalniņa festivālā saņēma balvu kā labākā otrā plāna aktrise, bet filma Modris tika atzīta par gada labāko debijas filmu.

Lekciju vadīs kino zinātnieks Agris Redovičs.

Ieejas maksa – 2,00 eiro, skolēniem, studentiem un pensionāriem – 1,00 eiro.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas