Kaujas laukā atgriežas Napoleona cepure

0 komentāri

Leģendārā divstūru cepure, kas Francijas imperatoram Napoleonam Bonapartam bija galvā Vaterlo kaujā, atgriezusies Beļģijā. Šogad aprit 200 gadu kopš Vaterlo kaujas, tādēļ Beļģijā notiks vērienīgas svinības.

Par divradzi iesauktā divstūru cepure, kas līdz šim glabājās muzejā Parīzē, bija viena no vairākām, kas Napoleonam Bonapartam bija galvā 1815. gada 18. jūnijā, kad viņu uzveica britu spēki. Uz tās joprojām ir redzamas lietus lāses, kas uz cepures uzlija kaujas dienā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Melnā bebrādas filca cepure ar diviem smailiem galiem ar specializētu transportu tika nogādāta uz Velingtonas muzeju Beļģijas Vaterlo pilsētā. Muzejā cepure būs apskatām četrus mēnešus, jo šogad aprit 200 gadu kopš Vaterlo kaujas.

Kopumā Napoleonam viņa valdīšanas laikā – no 1804. līdz 1814. gadam un 1815. gadā – bijušas 120 šādas divstūru cepures. Līdz mūsdienām saglabājušās aptuveni 20 cepures. Tikai divas trīs ir privātās rokās, pārējās – muzejos visā pasaulē. Zināms, ka Napoleons tās nav valkājis paredzētajā veidā, ar smailajiem stūriem pavērstiem uz priekšu un aizmuguri, bet gan šķērseniski, lai viņš kaujas laukā būtu labāk pamanāms.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas