Kas vieno Rīgu ar Klīstošo holandieti un Vāgneru?

0 komentāri

2. Aizdomīgā bēgšana

2/6

”Operu ar Rīgu saista ne tikai ģeniālais R. Vāgners. Tima Alberija (Tim Albery) režisēto operizrādi diriģē pasaulē zināmais un augsti vērtētais Latvijas diriģents Andris Nelsons. Savukārt titullomā ir izcilais velsiešu baritons Brins Terfels (Bryn Terfel),” saka operu eksperte Ināra Ancāne. ”Varam lepoties, ka 35 gadu vecumā Nelsons kļuvis par jaunāko Bostonas Simfoniskā orķestra galveno diriģentu vairāk nekā 100 gadu laikā. Izrādes Klīstošais holandietis tiešraide ir lieliska iespēja baudīt virtuozu skanējumu no Londonas prestižā operteātra pašmāju talanta vadībā.”

Slavas pirmsākumi

Publicitātes foto

Publicitātes foto

1838.-1839. gadā Rīgā R. Vāgners sāka komponēt operu Rienci, kuras pirmizrāde 1842. gadā padarīja komponistu plaši pazīstamu. Stāsta, ka arī Klīstošā holandieša ieceres radušās jau šajā laikā, dzīvojot Rīgā.

2. Aizdomīgā bēgšana

2/6
0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas