Jauniešu koris Kamēr… uzstāsies Lielbritānijas karalienes rezidencē

0 komentāri
Jauniešu koris Kamēr… uzstāsies Lielbritānijas karalienes rezidencē
Foto: Mārcis Baltskars

Eiropā un pasaulē pazīstamākais Latvijas jauniešu koris, daudzu starptautisku konkursu laureāts un festivālu dalībnieks – jauniešu koris Kamēr… devies uz Lielbritāniju, kur no 5. līdz 8. martam sniegs vairākus koncertus, informē kora pārstāve Kristīne Zvirbule.

Koncerti notiks studentu pilsētā Oksfordā, Londonā, un arī vienā no Apvienotās Karalistes karalienes rezidencēm – Vinzoras pilī. Ar koncerttūri tiks svinēts kora Kamēr…. noslēgtais līgums ar vienu no pasaulē lielākajām izdevniecībām Harmonia Mundi, kura turpmāk rūpēsies par kora ierakstu izplatīšanu Apvienotajā Karalistē.

Divos no Kamēr… koncertiem skanēs dziesmu izlase no kora pēdējā starptautiskā projekta Amber songs, kas tapis Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikums, kurā 17 dažādu tautu komponisti rakstīja aranžējumus latviešu tautasdziesmām. Koncerta programmā iekļauti arī skaņdarbi, kas spilgti raksturo Latvijas un Baltijas kormūzikas spilgtākos sasniegumus, kuras mūzikā ir sasnieguši tādi komponisti kā Pēteris Vasks, Ēriks Ešenvalds, Veljo Tormis un Arvo Perts.

Koncerti notiks 6. martā plkst. 13.15 Mērtonas koledžas kapelā Oksfordā un 7. martā plkst. 13.00 St Sepulchre baznīcā Londonā. 7. marta vakarā korim paredzēta nozīmīga uzstāšanās Windsor Energy Group rīkotā, enerģētikas tēmām veltītā semināra svinīgajā noslēguma ceremonijā Vinzoras pilī, kas rīkots Apvienotās Karalistes akreditētajam diplomātiskajam vēstnieku korpusam.

”Šis brauciens ir īpašs ne tikai ar to, ka tas būs Kamēr… pirmais koncertceļojums Apvienotajā Karalistē visas kolektīva pastāvēšanas laikā, bet galvenokārt tāpēc, ka mūsu tikko noslēgtais līgums ar Harmonia Mundi uzliek ļoti augstu kvalitātes latiņu kā Latvijas un Baltijas mūzikas izpildītājiem. Savā programmā parādīsim īpaši Kamēr… rakstītos muzikālos darbus, kas kļuvuši par Latvijas kormūzikas spilgtiem piemēriem visā pasaulē, gan darbus no mūsu īstenotajām konceptuālajām programmām un arī spilgtus Baltijas mūzikas piemērus,” gaidāmo koncerttūri raksturo kora Kamēr… diriģents Jānis Liepiņš.

Kora Kamēr… koncerti iekļauti Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmā Apvienotajā Karalistē un tiek organizēti ciešā sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Lielbritānijā. Braucienu atbalsta Rīgas domes Izglītības kultūras un sporta departaments.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas