Jans Tīrsens Palladium sola īpašu pārsteigumu

0 komentāri
Jans Tīrsens Palladium sola īpašu pārsteigumu
Foto: Evert Palmets

Šodien, 6. martā, koncertzālē Palladium uzstāsies Jans Tīrsens (Yann Tiersen), ar savu grupu sniedzot vismaz pusotru stundu garu koncertu, informē L Tips Agency pārstāve Maija Tomkalne.

Iespējams, daļai publikas franču multiinstrumentālista un komponista Jana Tīrsena vārds ir mazāk pazīstams nekā viņa sacerējumi, no kuriem zināmākie ir sapņainas melanholijas caurstrāvotie akordi romantiskajai komēdijai Amēlija (ar piemīlīgo Odriju Tatū galvenajā lomā) un traģikomēdijai Good Bye Lenin.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

J. Tīrsens nav tikai kinomūzikas komponists, vai, pareizāk sakot, tā ir sagadījies, ka viņa sacerējumi tik dziļi papildinājuši konkrēto filmu vēstījumu, ka dažos gadījumos pat aizēnojuši pašu kinolenšu panākumus. Salīdzināts ar Filipu Glāsu un Maiklu Nīmanu (dažkārt pat dēvēts par gallu Maiklu Nīmanu), J. Tīrsens neapšaubāmi ir viens no mūsu gadsimta izcilākajiem un oriģinālākajiem komponistiem.

Jana Tīrsena un viņas grupas uzstāšanos ievadīs Tiny Feet.

Par vienas sievietes grupu dēvētais soloprojekts radās 2010. gadā, kad Emīlija Kjankī (tāds ir Tiny Feet īstais vārds) mocījās ar bezmiegu. Sagādājot ģitāru, skaņu pedāļus, efektu iekārtas un samplerus, viņa pamazām sāka radīt skaņdarbus. Brīžam gaisīgi ēteriska, brīžam līdz pašiem sirds dziļumiem aizgrābjoša – tā vai citādāk, bet viņas mūzika rada īpašu atmosfēru. Tumšs, bet vienlaikus intīms ceļojums pāri plašām pļavām un drupās gulošām pilsētām.

Pagājušā gada novembrī iznāca Tiny Feet debijas albums Silent, kuru producēja (kāda sakritība!) Jans Tīrsens un Stefans Buvjē (M83). Savukārt viņa piedalījusies Tīrsena jaunākā albuma Infinity tapšanā, sarakstot un iedziedot kompozīciju Ar Maen Bihan.

Plānotā vakara kārtība:

  • 19.30 tiks vērtas Palladium durvis;
  • 20.20 Tiny Feet;
  • 21.20 Jans Tīrsens.

Uzmanību! Pēc pamatuzstāšanās Tīrsens aicina vēl visu publiku neizklīst, jo gaidāms pārsteigums apmēram pusstundas garumā.

Vēl pēdējās biļetes iegādājamas Biļešu servisa kasēs un bilesuserviss.lv. Pirms koncerta tās būs iespējams iegādāties arī koncertzāles kasē.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas