Izziņots jauns festivāls – Zobens un Lemess

0 komentāri

Saukas dabas parkā Sēlijā, Viesītes novada Lonē 10. un 11. jūlijā notiks pirmais folkmetāla mūzikas festivāls Zobens un Lemess, kura formātā rodamas divu senāku festivālu tradīciju atskaņas un kas jau šogad piedāvās starptautisku programmu, informē festivāla rīkotāju pārstāvis Valdis Bērzvads.

Festivāls Zobens un Lemess apvienos autentisko un postfolkloru, smago mūziku un seno cīņu rekonstrukciju klubus. Saukas ezera krastā būs seno amatnieku un karotāju apmetnes, kā arī uzstāsies četru valstu vadošās folkmetāla apvienības un daudzi citi, stāsta V. Bērzvads. ”Norises vieta – ainaviskā un kultūrvēsturiski bagātā vide (arī ar daudziem arheoloģiskiem objektiem) – ir pateicīgs fons tam, lai mūzikas cienītājiem šis kļūtu par piesātinātu vasaras piedzīvojumu,” viņš norāda.

Kopumā festivālā uzstāsies vairāk nekā 20 muzikālie kolektīvi, no kuriem līdztekus pašmāju folkmetālistiem Skyforger vieni no galvenajiem māksliniekiem būs Harkivas (Ukraina) pagan black metal lielmeistari Nokturnal Mortum, kas, jau gandrīz 25 gadu garumā sakausējot ukraiņu tautas melodijas ar mūsdienīgi eksperimentālu blekmetālu, ieguvusi kulta statusu.

”Pagājušajā gadā mēs spējām sniegt tikai vienu koncertu ārpus Ukrainas,” stāsta grupas līderis Jevhens Hapons. ”Piedalījāmies vietējā Eiromaidanā, kur mūsu Harkivā katru dienu stāvēja piecus tūkstošus liela demonstrācija par Ukrainas vienotību — un tikpat liels Antimaidans. Pašam reizes trīs nācies bēgt no tituškām (prokrieviski noskaņoti huligāni), kuri man dzinās pakaļ ar mietiem un armatūras stieņiem. Arī vēlāk mēs nevarējām doties tūrēs, jo kuru katru brīdi pilsētā varēja iebrukt separātisti — tobrīd bija jābūt gataviem katru dienu aizstāvēt savu ģimeni, pilsētu un valsti. Šobrīd kā brīvprātīgie palīdzam apgādāt armiju un Nacionālo gvardi, rūpējamies par bēgļiem. Tagad, kad pamazām stājas spēkā Minskas vienošanās, mums radusies cerība, ka vardarbība atslābs, un mēs varēsim domāt arī par mūziku.”

Šobrīd Nokturnal Mortum pabeidz noslīpēt jauno albumu Istina, taču Sēlijā skanēs arī dziesmas no pieprasītā iepriekšējā albuma Holos Staļi, kā arī senākajiem ierakstiem Ņehrist, Mirovozzreņije un citiem.

Savā ziņā Zobens un Lemess turpinās leģendārā Blomes metāla festivāla tradīcijas (šis festivāls pirms pieciem gadiem beidza darbību nelabvēlīgas ekonomiskās situācijas dēļ). Vienlaikus jaunais pasākums kalpos kā turpinājums sākotnējai festivāla Baltijas Saule iecerei vienā pasākumā pulcēt etniskās mūzikas un folkmetāla cienītājus.

Festivālā vēl uzstāsies tādas grupas kā Gods Tower (Baltkrievija), Obtest (Lietuva), Ūkanose (Lietuva), kā arī pašmāju Skyforger, Frailty, Green Novice, Obscurus Orbis, Urskumug, Wagars, Darrva, Sovvaļnīks un citas. Programma tiks papildināta drīzumā.

No Rīgas uz festivāla norises vietu būs norīkoti speciāli autobusi, kā arī abās festivāla dienās kursēs vietējie autobusi – gan no Jēkabpils autoostas, gan Krustpils dzelzceļa stacijas. Biļešu iepriekšpārdošana – ticketshop.lv, šobrīd biļetes cena no 19 eiro, vēlāk tās kļūs dārgākas. Papildu informācija: zobensunlemess.lv

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas