Uzzini, kas notika pirms 123 gadiem!

1 komentārs

Tieši šajā dienā 1893. gadā vācu izgudrotājs Rūdolfs Dīzels saņēma patentu uz dīzeļdzinēju.

Rūdolfs Dīzels (1858-1913) piedzima Parīzē. Viņa vecāki bija bavāriešu emigranti. Izglītību Dīzels ieguva Minhenes Politehnikumā. Pēc izglītības iegūšanas, viņš sāka strādāt kā ledusskapju inženieris. Taču viņu visvairāk ieinteresēja tieši dzinēju konstruēšana. Viņš konstruēja daudzus tvaika dzinējus, arī saules enerģijas darbināmus dzinējus. 1893. gadā viņš publicēja iekšdedzes dzinēja aprakstu, un 1894. gadā viņš saņēma patentu par šo izgudrojumu, piešķirot dīzeļdzinēja vārdu!

Foto

Foto: Google.com

1 komentārs

TOP komentāri

  • tito
    0

    tito

    Malacis,paldies viņam!...:)

    23.02.2016 18:37

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas