Iemesls svinēt! Šodien starptautiskā vīna dzeršanas diena

0 komentāri

Ja vēl neesi izlēmis ko šovakar darīt, tad zini, – šodien svin starptautisko vīna dzeršanas dienu! Varbūt tomēr ir vērts svinēt?

Katru gadu starptautisko vīna dienu svin 18. februārī, un šis gads nav izņēmums. Un ne velti vīns izpelnījies pats savu svinamo dienu!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vīna vēsture ir sena, to dzimšanu atzīmē pēc dažādiem arheoloģiskiem izrakumiem senajā 3 500-12 000 gadu periodā. Dzēriena dzimtene ir meklējama Centrālāzijā, mūsdienu Irākas teritorijas daļā, ko šķērsoja senais Vidusjūras Zīda ceļš uz Ķīnu. Vīns bija un ir iecienīts dzēriens.

Ja vēl neesi pārliecināts, vai ļauties svētkiem – uzzini, kā vīns labvēlīgi ietekmē organismu.

Veicina vielmaiņu

Foto: SCANPIX

Foto: SCANPIX

Vīnu ieteicams lietot, lai uzlabotu vielmaiņu, it sevišķi sāļu apmaiņu organismā. Vīns satur vielas, kuras organismā stimulē ogļūdeņražu, slāpekļa un minerālvielu apmaiņu. Tāpēc mazos daudzumos vīns ne tikai nav nekaitīgs organismam, bet pat nepieciešams.

Bagāts ar vitamīniem un mikroelementiem

Foto: SCANPIX

Foto: SCANPIX

Vīns satur daudz vitamīnus un minerālvielas – mangānu, magniju, jodu, titānu, kobaltu, kāliju, fosforu un C, B, PP vitamīnus. Tāpēc nelielā daudzumā baudīts vīns nostiprina artērijas, pazemina holesterīna līmeni asinīs, atvaira sirds un asinsvadu slimības, kā arī palēnina audu novecošanās procesu.

Foto: krāšņā vīna pasaule

Pieejams visām gaumēm

Foto: SCANPIX

Foto: SCANPIX

Vīns veikalu plauktos ir pieejams ļoti plašā izvēlē. Tu vari izvēlēties ne tikai vīnu pēc valsts, kur tas ražots, un garšas, bet arī pēc tā, vai tas būs alkoholisks vai bezalkoholisks. Tāpēc vīns atradīsies arī tavai gaumei!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas