Hardija Lediņa gadu turpinās Sarunu darbnīca par mūziku

0 komentāri
Hardija Lediņa gadu turpinās Sarunu darbnīca par mūziku
Andris Indāns grupas First Latvians on Mars sastāvā. Publicitātes foto

Hardija Lediņa kafejnīcā, kas atvērta mūzikas veikalā Upe (Vaļņu ielā 26, Vecrīgā) svētdien, 15. februārī, plkst. 14.00 notiks pirmā tikšanās diskusiju cikla Sarunu darbnīcas ietvaros, kas būs veltīta Hardija Lediņa muzikālajam mantojumam, un tajā piedalīsies mūziķi Inguna Rubene, Ingus Baušķenieks un Andris Indāns, informē LMC pārstāve Santa Mičule.

Avangarda grupas Nebijušu sajūtu restaurēšanas darbnīca (NSRD) veltītā koncerta Zū-zā ti-ti-ti, kas 27. februārī notiks Anglikāņu baznīcā, gaidās kā pirmā Sarunu darbnīcas tēma tiks aplūkota Hardija Lediņa muzikālā darbība un tās ietekme uz sava laika un nākamo paaudžu mūziku.

Sarunas dalībniece Inguna Rubene (bijusī Černova) bija Hardija Lediņa muzikālo aktivitāšu un performanču līdzgaitniece. Viņa 1980. gadu sākumā NSRD apvienībai piebiedrojās kā profesionāla mūziķe un dziedātāja. Ingus Baušķenieks ir leģendārās latviešu jaunā viļņa grupas Dzeltenie pastnieki līderis – grupas pirmsākumus lielā mērā ietekmēja sadarbība ar Hardiju Lediņu, arī viņu dziesmās bieži tika izmantoti Jura Boiko un Hardija Lediņa teksti.

Jaunākās paaudzes mūziķus pārstāvēs viens no nozīmīgākajiem Latvijas elektroniskās mūzikas autoriem Andris Indāns (Gas of Latvia), kuru NSRD skanējums saistīja jau skolas laikā – viņa darba Inout kaverversija ir viens no pēdējiem Hardija Lediņa veidotajiem skaņu celiņiem Baobab Bab. Andris Indāns ir arī viens no grupas First Latvians on Mars, kas sākotnēji radās kā veltījums Hardijam Lediņam, dalībniekiem.

Sarunu darbnīcu vadīs kuratore, mākslas zinātniece Līga Lindenbauma, kura specializējas mūsdienīgā mākslas kolekciju interpretācijā un to saistīšanā ar aktuālajām laikmetīgās mākslas norisēm.

Diskusiju cikls Sarunu darbnīcas veltīts multimediju mākslinieka Hardija Lediņa personībai un radošajam mantojumam, papildinot Latvijas Laikmetīgās Mākslas centra (LMC) producētā Hardija Lediņa gada pasākumu programmu. Cikla ietvaros reizi mēnesī notiks tikšanās ar dažādu jomu pārstāvjiem, katrā darbnīcā pievēršoties kādam citam H. Lediņa darbības laukam. Tajās piedalīsies gan H. Lediņa laikabiedri, kas piedalījās viņa radošajās aktivitātēs, gan nākamo paaudžu mākslinieki, cenšoties kopīgi iezīmēt H. Lediņa mantojuma aktualitāti un ietekmi uz laikmetīgo kultūru.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas