Godalgoto filmu Imitācijas spēle sāks rādīt Latvijā

0 komentāri

Piektdien, 27. februārī, Latvijas kinoteātros sāks izrādīt Mortena Tilduma vēsturisko trilleri Imitācijas spēle (The Imitation Game) ar britu aktieri Benediktu Kamberbaču titullomā.

Filma vēsta par britu matemātiķi, loģiķi, kriptoanalītiķi un vienu no datorzinātnes pionieriem Alanu Tjūringu, kam bija milzīga loma Nacistiskās Vācijas Enigma koda atšifrēšanā, kas palīdzēja sabiedrotajiem uzvarēt Otrajā pasaules karā, vēlāk ticis apsūdzēts homoseksualitātē.

Filmas pirmizrāde notika 2014. gada 29. augustā Teljuraidas kinofestivālā, kur filma guva labus panākumus. Imitācijas spēle tikusi nominēta dažādiem apbalvojumiem, tostarp BAFTA, Zelta globusa balvai vairākās nominācijās. Benedikts Kamberbačs par tēlojumu filmā tika nominēts ASV Kinoakadēmijas balvai Oskars. Lai arī vēsturiski Tjūringa dzīve attēlota visumā diezgan precīzi, daudzi vēsturnieki atzīmē, ka vairāki elementi filmā tikuši atspoguļoti neprecīzi.

Galvenajās lomās: Benedikts Kamberbačs, Keira Naitlija, Metjū Guds, Marks Strongs, Čārlzs Denss, Alens Līčs, Metjū Bīrds, Rorijs Kiners.

Filmas Imitācijas spēle budžets ir 14 miljoni ASV dolāru.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas