Gas of Latvia laiž klajā koncertierakstu no festivāla Skaņu mežs

0 komentāri

Mūziķa Andra Indāna brīvformas mūzikas projekts Gas of Latvia platformā Bandcamp publicējis koncertierakstu no nepieradinātās mūzikas festivāla Skaņu mežs divpadsmitā izlaiduma, kas noritēja pagājušā gada oktobrī, informē festivāla Skaņu mežs organizatori.

Gas of Latvia uzstāšanā, kas notika kopā ar mākslinieci Katrīnu Neiburgu, izpelnījās pozitīvas atsauksmes ne tikai vietējā presē, bet arī britu novatoriskās mūzikas žurnālā The Wire. Mūzikas kritiķis Roberts Berijs (Robert Barry) par priekšnesumu rakstīja: “Katrīnas Neiburgas darbi tikpat labi varētu izrādīties esam fragmenti no Andreja Tarkovska vai Jerži Skolimovska filmām; ainavas ir bagātīgas, taču drūmas, un piepildītas ar mainīgiem nozīmju zvaigznājiem. Pavadītas ar spocīgu Gas of Latvia (īstajā vārdā Andra Indāna) mūziku, tās veido neatvairāmu un valdzinošu, sapnim līdzīgu pieredzi. Indāns, viens no šīs valsts autoritatīvākajiem elektroniskajiem mūziķiem, jau sen strādājis pie skaņu celiņiem Neiburgas filmām, taču šoreiz Neiburga uzstājās drīzāk kā “vīdžejs” Gas of Latvija mūzikai. [..] Attēls šeit kalpoja par kontrapunktu Indāna skaņu tumši suģestējošajai atmosfērai, kuru neparedzamos akcentos strukturēja neritmiski sitieni.”

Tuvojoties recenzijas noslēgumam, Berijs atzina, ka, spriežot pēc festivālā dzirdētās mūzikas, “Latvijai ir daudz, ar ko lepoties.”

Festivāls Skaņu mežs 2015 notiks oktobrī, un jau drīzumā tiks izziņoti pirmie mākslinieki.

Tikmēr Gas of Latvia strādā pie jauniem projektiem, tostarp eksperimentālas popmūzikas albuma, kā arī jaunas ritmiskās muzikālas programmas, kas tiks prezentēta Norvēģijā – festivālu Skaņu mežs un Insomnia sadarbības projekta ietvaros.

Gas of Latvija koncertieraksts:

Papildu informācija: skanumezs.lv

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas