Garšaugu dobīte uz palodzes jeb kā pilsētniekam kļūt par dārznieku

0 komentāri

Arī pilsētnieks var kļūt par dārznieku, iekopjot savu mazdārziņu uz palodzes. Daudzi garšaugi prasa minimālu aprūpi, taču ir pāris noteikumu, ko vērts ņemt vērā. Turklāt garšaugu dobīte ne tikai papildina kulinārijā izmantojamo garšu buķeti, bet arī jauki un gardi smaržo un izdaiļo telpu.

Lai iekoptu dārziņu mājās, vajadzīga saulaina palodze. Visideālākie ir Dienvidu vai Dienvidrietumu puses logi, kur saule vērojama ilgāk. Ja mājoklī nav pieejama pietiekami saulaina palodze, speciālisti iesaka nodrošināt cita veida gaismu, jo bez tās augs būs nīkulīgs un bez izteiktas garšas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Starp iecienītākajiem garšaugiem ir lociņi, baziliks, pētersīļi, piparmētra, rozmarīns, timiāns, oregano jeb raudene.

Garšaugu audzēšanai dārzkopji iesaka izvēlēties gan keramiskos, gan arī plastmasas podus, taču vislabāk izmantot konteinerus vai kastes. ”Podam jābūt platam un diezgan seklam, ar drenāžas caurumiņiem, lai izvairītos no ūdens uzkrāšanās. Trauka dibenā noteikti vajag ievietot drenāžu – keramzītu, rupjas smiltis, olīšus.

Augu stādīšanai labāk nopirkt veikalā gatavu substrātu, vēlams, lai maisījuma sastāvā būtu arī smilts vai perlīts. Pirms sējat sēklas, ieteicams zemi izkarsēt cepeškrāsnī, lai tā tiktu pasargāta no infekcijām.

Ja sēklas ir mazas, tad tās uzreiz var sēt mitrā augsnē, lielākas sēklas pāris stundas vajadzētu pamērcēt ūdenī. Vēlams pārbaudīt sēklu dīgšanas spējas: tās sēklas, kas uzpeldēja, visticamāk, ir tukšas. Sēklas sēj mitrā augsnē, ne pārāk dziļi, pārklājot ar nelielu daudzumu zemes, pēc tam mitrina augsni un pārklāj ar stiklu siltuma uzturēšanai un mitrumam. Pirmie dīgsti parādīsies pēc 7–10 dienām,” raksta kleoo.lv.

Vienā stādiņu tvertnē var stādīt vairāku veidu garšaugus, tomēr jāņem vērā, ka augiem ieteicams būt krāsu, smaržas, augšanas prasību ziņā saderīgiem.

Iestājoties vasarai, mazdārziņu, ja tas iespējams, var pārcelt uz lodžiju.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas