Emirs Kusturica un No Smoking Orchestra jau šonedēļ koncertēs Rīgā

0 komentāri

Otrdien, 24. februārī, koncertzālē Palladium uzstāsies pasaulslavenais serbu režisors Emirs Kusturica un viņa No Smoking Orchestra, informē L Tips Agency pārstāve Maija Tomkalne.

Autentisks čigānu mūzikas, Balkānu folkloras, rokenrola un serbu pankroka kokteilis ir tas, ko jau gandrīz 35 gadus piedāvā šī leģendārā apvienība. Radusies Sarajevā 1981. gadā kā viena no iezīmīgākajām ”jaunā primitīvisma” un pret tai laikā pastāvošo iekārtu vērstajām muzikālajām izpausmēm, kopš 1986. gada grupa saistīta ar pasaulslavenā režisora un apvienības basģitārista Emira Kusturicas vārdu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

No Smoking Orchestra un Kusturicas ceļi krustojas brīdī, kad pēc neskaitāmiem koncertiem un diviem pieprasītiem albumiem grupa piedzīvo Dienvidslāvijas cenzūras represijas. Koncertu laikā pret pastāvošo iekārtu vērstās grupas līdera Neles Karajliča replikas un sarkasms noveda pie likumsakarīgām represijām no varas puses. Tāpēc Kusturicas vārds, kurš tai laikā jau bija pasaulē atzīts režisors, palīdzēja kolektīvam atgūt jaunu elpu.

80. gadu beigās apvienība izdeva vēl divus albumus, bet drīzā Dienvidslāvijas sadalīšanās un tai sekojošie militārie konflikti ietekmēja kolektīva darbību. Pēc daļējas sastāva maiņas 90. gadu otrajā pusē grupa izdeva Dienvidslāvijas karos cietušo piemiņai veltītu albumu.

1998. gadā No Smoking Orchestra sarakstīja mūziku Emira Kusturicas filmai Melnais kaķis, baltais kaķis, kas tai gadā saņem Venēcijas kinofestivāla Sudraba lauvu.

Šā gadsimta sākumā iznāca nākamais ievērojamais orķestra albums Unza Unza Time. Grupa sacerējusi mūziku arī filmai Dzīve ir brīnums.

Otrdien, 24. februārī, koncertzāles Palladium durvis tiks vērtas plkst. 19.30, koncerta sākums plkst. 20.30. Tas ilgs apmēram līdz 23.00.

Biļešu iepriekšpārdošana Biļešu serviss kasēs un bilesuserviss.lv. Pirms koncerta tās būs iespējams iegādāties arī koncertzāles kasē.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas