Elīna Dzelme atklās ceturto personālizstādi

1 komentārs
Elīna Dzelme atklās ceturto personālizstādi
Foto: LETA

No 7. februāra bārā/ kafejnīcā/ urbānās mākslas ģeneratorā PinUp būs apskatāma aktrises un mākslinieces Elīnas Dzelmes ceturtā personālizstāde PIRMSES, kurā viņa turpina iesākto stāstu par Sievieti.

Dailes teātra aktrise un māksliniece Elīna Dzelme savai izstādei devusi nosaukumu PIRMSES vai PIRMS ES. Pirms kā? Pirms sākuma vai beigām. Pirms vai pēc Pasludināšanas? Viņa turpina jau pirmajā izstādē, kas tika sarīkota 2011. gadā, iesākto stāstu par Sievieti. Tieši stāstīt, jo izteiksmes līdzekļi – forma un krāsa – ir tikai palīglīdzekļi pārdomām par pirmsākumu, akcentē izstādes kuratore Sarmīte Sīle. Tieši šī stāsta vadīta, māksliniece izvēlējusies urbānās mākslas ģeneratoru PinUp – šajās telpās mājo sievišķīgs spēks. Industriālais minimālisms ir savienots ar sievišķīgo PinUp stilu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Nevaru negleznot. Nevaru noliegt, ka darbi nenoliedzami saistīti ar to, kas ar mani notiek. Bet tie ir pietiekoši ironiski,” Elīna Dzelme komentēja pirmo kolekciju 2011. februārī.

“Nesaprotu, kas mani interesē. Nemeklēju saskaņu. Šobrīd ir tāds bezperiods un tajā pašā laikā ļoti aktīvs periods. Darbi ir manas pārdomas par cilvēka būtības meklēšanu. Mūsu pirmsākumi. Tās ir skumjas bildes. Ļoti personiskas bildes,” māksliniece saka šodien.

“Toreiz notika pāreja no dziļas vientulības uz divsavienību. Šodien atkal pāreja… Ironijas vairs nav, ir lauzīta, nosacīta forma bez smaida klātbūtnes. Skaļā zelta vietā melni baltais klusums, kas uzsūc sevī radīšanas sāpes, vienaldzību, veltīgās pūles satvert laika ritējumu. Sieviete mākslinieces darbos. Lelle, Pirmmāte un arī Būtne bez dzimuma Nekurienes vidū brīdī, kad Laiks sastindzis… Bet tas tikai mirklis,” stāsta izstādes veidotāji.

Elīnas Dzelmes izstādi PinUp, Pils ielā 7, Vecrīgā, varēs apskatīt līdz marta vidum.

1 komentārs

TOP komentāri

 • Jukums
  0

  Jukums

  Ceru, tā māksla neatspoguļo viņas iekšējo būtību!
  Es justos mazliet šokēts...

  06.02.2015 21:22

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas