#domasspēks 10. epizode veltīta Aspazijai dzimšanas dienā

0 komentāri

Aspazijas 150 gadu dzimšanas dienā publicēta īsfilmu sērijas #domasspēks 10. epizode, kurā Aspazijas dzejoli Radošais gars lasa arhitekts Fransuā Valentini (François Valentiny) no Luksemburgas, informē Jura Podnieka studijas pārstāve Marta Kontiņa.

#domasspēks (#mindpower) ir projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Projekta desmitā epizode aizved uz Luksemburgu, kur pasaulē zināmais arhitekts Fransuā Valentinī interpretē Aspazijas dzejoli Radošais gars no dzejoļu krājuma Izplesti spārni. Arhitekts ne tikai runā Aspazijas dzeju franču valodā, bet, to darot, arī rada Aspazijas portretu.

Fransuā Valentini dzimis 1953. gadā Remeršenā, Luksemburgā. Kopā ar Hubertu Hermani (Hubert Hermann) dibinājis arhitektu biroju Hermann&Valentiny ar filiālēm Luksemburgā un Vīnē. 1991. gadā Fransuā Valentini kļuva par pirmo Luksemburgas pārstāvi Venēcijas Arhitektūras biennālē, bet 2002. gadā sāka izdot pirmo arhitektūrai veltīto žurnālu Luksemburgā Adato. Viņš projektējis daudzas sabiedriskās ēkas – koncertzāles, muzejus, kā arī dzīvojamās un administratīvās ēkas, restorānus, bērnudārzus un parkus Austrijā, Luksemburgā, Vācijā, kā arī Azerbaidžānā, Brazīlijā un Ķīnā.

Projekta #domasspēks ietvaros katru nedēļu jauns video tiek publicēts gan Latvijas prezidentūras oficiālajā tīmekļa vietnē EU2015.LV un Youtube kanālā, kā arī projekta Facebook lapā facebook.com/mindpower2015. Nākamajā nedēļā #domasspēks skatītājus aizvedīs uz Dāniju, kur Aspazijas dzeju interpretēs Dānijas Kultūras Institūta vadītājs Mikāls Mecs Merks (Michael Metz Mørch).

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas