Vieniem bail, citi smeļas enerģiju. FOTO: mistiskākā un dīvainākā vieta Latvijā

1 komentārs
Vieniem bail, citi smeļas enerģiju. FOTO: mistiskākā un dīvainākā vieta Latvijā
Foto: Uģis Bičkovskis

Šī vieta pārsteidz ar Zemgalei neraksturīgiem stāviem pauguriem un dziļām gravām. Vieni to dēvē par senču svētvietu, citi – par dabas anomāliju. Dīvainības auras šai vietai netrūkst.

13 kilometru attālumā no Dobeles, braucot Īles virzienā, atrodas pēdējo desmitgažu laikā dabas mīļotāju īpaši iecienītais Pokaiņu mežs. Izvietojies uz stāviem pauguriem un dziļām ielejām, tas veido neparasti gleznainu ainavu. Te, sapulcējušies grupās, kaudzēs, akmens upēs un valnīšos, atrodas slavenie Pokaiņu akmeņu krāvumi. Tik liela visu izmēru un formu akmeņu koncentrācija vienuviet rada patiesi neparastu iespaidu. Tas daudziem cilvēkiem liek sajust savdabīgus enerģijas strāvojumus – vieni redz vīzijas, bet citi – uztver informācijas plūsmu. Gidi un Pokaiņu meža apmeklētāji stāsta arī par novērotām anomālām dabas parādībām, savukārt zintnieki, dziednieki un ekstrasensi šo vietu nešaubīgi uzskata par senu svētvietu, raksta mammadaba.lv.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

Ja tomēr dzīves pārliecība un zinātniskā pamatojuma trūkums liedz ticību pārdabiskiem brīnumiem, tad apkārtnes miers un iespēja izbaudīt interesantu pastaigu svaigā gaisā iepriecinās jebkuru skeptiski noskaņotu prātu. Galvenais – neaizmirst ērtus apavus, jo takas ved pa paugurainu apvidu, ko sevišķi iecienījuši orientēšanās sporta piekritēji.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Mežameita
    0

    Mežameita

    Pirmo reizi tur bija 14 gadu vecumā. Vieta likās aizdomīga. Nesen aizbraucu kopā ar ģimenes draugiem. Ļoti patika. Vārdos neaprakstāma aura.

    23.06.2016 14:15

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas