Caunas posta melno stārķu ligzdas

0 komentāri

Dabas cikls šogad nav melnajiem stārķiem labvēlīgs, un monitoringa dati uzrāda līdz šim augstāko caunu postījumu skaitu.

Sekojot sausam pavasarim un sliktam peļu gadam, caunas pievērsušās melno stārķu ligzu postīšanai. “Caunām nav ko ēst, viņas meklē kaut ko citu, un no tā cieš arī stārķi. Šogad 15 % no visām stārķu ligzdām ir caunu izēstsas,” stāsta ornitologs Māris Strazds.

Latvijas ornitologi, pateicoties Maksa Planka institūtam Vācijā, saņēmuši astoņus jaunus raidītājus Latvijas melno stārķu izsekošanai. Šogad ar jaunajiem raidītājiem aprīkotas septiņas” stārķu meitenes” un viens “puika”, kuriem Latvijas iedzīvotāji balsošanā ir devuši vārdus. To paziņošanu šovakar varat skatīt LNT ziņās plkst. astoņos!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas