Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas svinībām

1 komentārs

Svētdien, 22. martā, Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs aicina uz pavasara saulstāvju svētkiem – Lielo dienu.

Brīvdabas muzejā pavasara atnākšanas svētki tiks svinēti Gadatirgus laukumā un Lībiešu sētā. Visa pasākuma garumā būs iespēja šūpoties lielās un mazās šūpolēs, darboties olu krāsošanas darbnīcās, vizināties zirga mugurā, mēroties prasmē gan koka, gan vistu olu ripināšanā, kā arī iet rotaļās un sadziedāties kopā ar folkloras kopām, vēsta Brīvdabas muzeja pārstāve Līga Miklaševiča.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

No 12.00 līdz 14.00 ar Lielās dienas svinēšanas tradīcijām iepazīstinās folkloras draugu kopa Skandinieki. Skandinieku vadībā veiksim pavasara sveikšanas rituālus, gavilēsim putnu kalnā, iesvētīsim un pušķosim šūpoles, apdziedāsimies, iesim rotaļās un spēlēsim spēles, kā arī sacentīsimies dažādās izdarībās. Muzeja viesi tiek aicināti ņemt līdzi pērnos Jāņu vainagus, dzīparus šūpoļu pušķošanai dekorēšanai, olas ziedošanai un ēšanai, kā arī pūpolu zarus veselībai.

No 14.00 līdz 16.00 kopā ar folkloras kopu Vīteri no Rēzeknes – rotaļājoties, dziedot un dancojot kopā modināsim zemi un priecāsimies par pavasara atnākšanu.

No plkst. 13.00 Priedes krogs apmeklētājiem piedāvās gardu bukstiņputru.

Pasākumā piedalīsies arī Brīvdabas muzeja amatnieki – tāsiķis Zvirbuļu Pēteris, pinēja Inta Lūse, adītāja Baiba Kabuce un pinumu meistars Juris Milčs. Kopā ar muzeja vecmeistaru Aldoni Baldiņu varēs spēlēt senās koka spēles.

Saskaņā ar tautas tradīcijām, Lielā diena ir klāt tad, kad pirmo reizi šajā gadā diena ir kļuvusi garāka par nakti – iestājas pavasaris. Šogad Astronomiskais pavasaris iestājas 20. martā, un, pamatojoties uz tautas tradīcijām, notikumu var svinēt veselas trīs dienas. Lielā diena, Lieldiena, Lieldienas – tie visi ir apzīmējumi, kas dainās lietoti pavasara saulgriežu svētku apzīmēšanai. Lieldienu svinēšanā svarīga vieta ir saullēkta sagaidīšanai tieši saulgriežu rītā. Tas savukārt nevar notikt bez mutes mazgāšanas pret rītiem tekošā strautā vai avotā. Līvu ciemos šis rīts aizsākas ar putnu saukšanu un modināšanu, tā arī Lībiešu sētā folkloras draugu kopa Skandinieki mācīs šos īpašos Lielās dienas rituālus.

1 komentārs

TOP komentāri

  • nja
    0

    nja

    Intresanti, kāpēc pašā Brīvdabas muzeja mājas lapā par šo pasākumu ir pilnīgs tukšums???

    22.03.2015 10:51

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas