Bolīvijas karnevālu apmeklē arī slavenības

0 komentāri

Karnevālu sezona Dienvidamerikā turpinās – bez Riodežaneiro lielus tūristu pūļus pulcē arī Bolīvija, kur notiek viens no senākajiem karnevāliem pasaulē. Šoreiz to apmeklē arī britu aktieris Džūda Lovs.

Organizācija UNESCO Bolīvijas pilsētā Oruro ik gadu notiekošo karnevālu iekļāvusi cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbu sarakstā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šogad parādē piedalās ap 30 tūkstošiem dejotāju, ap 10 tūkstošiem mūziķu un ap 50 aktieru trupu, kas izspēlē viduslaiku mistēriju ainas.

Starp šā gada karnevāla viesiem gozējās arī 42 gadus vecais britu aktieris Džūda Lovs, kurs ielūdza viena no Bolīvijas lielākajām alus kompānijām sadarbībā ar Bolīvijas Kultūras ministriju. Slavenais aktieris parādi noskatījās līdzās Bolīvijas prezidentam Evo Moralesam.

Tūristi, kuri līdz ar Dž. Lovu skatījās krāšņo gājienu, atzīst, ka tas ir labākais no labākajiem, ko viņiem nācies redzēt.

Oruro karnevāla pirmsākumi meklējami vairāk nekā divus tūkstošus senā pagātnē. Sākotnēji tas bija iezemiešu reliģiskais rituāls, taču vēlāk karnevālā tika iekļautas arī kristīgās tradīcijas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas