Attēls ar krievu geju pāri ieguvis Pasaules preses foto balvu

1 komentārs

Ceturtdien Pasaules preses foto balvu (World Press Photo 2014) ieguvis dāņu fotogrāfa Madsa Nisena attēls, kurā redzams apskāvies krievu geju pāris, paziņojusi žūrija.

Fotogrāfija Džons un Alekss uzņemta tukšā istabā Sanktpēterburgā, kur vienīgais fons ir tumši brūni aizkari. Viens no vīriešiem apgūlies ar aizvērtām acīm, kamēr otrs viņu uzlūko ar maigumu. Abi sadevušies rokās.

2013. gadā Krievijā ar likumu tika aizliegta “homoseksuālisma propaganda” nepilngadīgajiem, kas Rietumos nosodīta no cilvēktiesību aizstāvju puses.

Nisena fotogrāfija tika uzņemta sērijā Homofobija Krievijā. Tā arī ieguva pirmo vietu Pasaules preses foto balvas kategorijā Mūsdienu problēmas.

“Šis ir vēsturisks brīdis tādai fotogrāfijai,” norāda žūrijas priekšsēdētāja Mišela Maknalija. “Galveno balvu ieguvušajam attēlam jābūt estētiskam, nozīmīgam, un tam jāpiemīt potenciālam kļūt par ikonisku foto.”

“Šī fotogrāfija ir estētiski spēcīga, un tajā ir cilvēcīgums,” piebilda laikraksta The New York Times foto nodaļas direktore Maknalija.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Morales Principi
    0

    Morales Principi

    Nu tad vinkarsi cilvekiem ir jasaprot kas tur masu mode un medijaos sez par putniem.Paskatieties ka viriesim mode ir mainijusies un mode pasniedzas ne tikai drebes bet gan ari uzvediba un tas tiek pasniegts ka morales normas.Esiet uzmanigi.

    25.06.2016 14:47

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas