Atklāj milzu plēsēju sugu – tritonu un varžu ”vecvectēvu”

0 komentāri
Atklāj milzu plēsēju sugu – tritonu un varžu ”vecvectēvu”
Foto: Gabriel González, Flickr

Zinātnieki Portugālē atklājuši senu milzu salamandru sugu. Tā dzīvojusi dinozauru ērā, un pirms aptuveni 228 miljoniem gadu bija vieni no lielākajiem plēsējiem uz Zemes.

Jauno plēsēja sugu – Metoposaurus algarvensis – paleontologu komanda atklāja, pētot sena ezera vietā atrastos akmeņus. Suga atgādina kaut ko starp milzu salamandrām, kas dzīvoja Triasa perioda laikā, un mūsdienu krokodiliem. Šie salamandrām līdzīgie dzīvnieki eksistēja vienlaikus ar pirmajiem dinozauriem un radīja pamatu savu moderno senču – varžu, tritonu un, protams, mūsdienu salamandru ģenētiskajam materiālam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Metoposaurus algarvensis varēja sasniegt divu metru garumu. Tas dzīvoja gandrīz kā mūsdienu krokodils un pārtika galvenokārt no zivīm.

Atklājums rāda, ka šīs dzīvnieku grupas ģeogrāfiskais izvietojums bijis daudz plašāks nekā uzskatīts iepriekš. Pirms tam līdzīgu dzīvnieku fosilijas tika uzietas Āfrikā, Ziemeļamerikā un dažviet Eiropā, taču tā galvaskauss un žokļa struktūra rāda, ka Portugālē atrastais metopozaurs piederējis citai sugai.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas