Atklāj milzu plēsēju sugu – tritonu un varžu ”vecvectēvu”

0 komentāri

Zinātnieki Portugālē atklājuši senu milzu salamandru sugu. Tā dzīvojusi dinozauru ērā, un pirms aptuveni 228 miljoniem gadu bija vieni no lielākajiem plēsējiem uz Zemes.

Jauno plēsēja sugu – Metoposaurus algarvensis – paleontologu komanda atklāja, pētot sena ezera vietā atrastos akmeņus. Suga atgādina kaut ko starp milzu salamandrām, kas dzīvoja Triasa perioda laikā, un mūsdienu krokodiliem. Šie salamandrām līdzīgie dzīvnieki eksistēja vienlaikus ar pirmajiem dinozauriem un radīja pamatu savu moderno senču – varžu, tritonu un, protams, mūsdienu salamandru ģenētiskajam materiālam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Metoposaurus algarvensis varēja sasniegt divu metru garumu. Tas dzīvoja gandrīz kā mūsdienu krokodils un pārtika galvenokārt no zivīm.

Atklājums rāda, ka šīs dzīvnieku grupas ģeogrāfiskais izvietojums bijis daudz plašāks nekā uzskatīts iepriekš. Pirms tam līdzīgu dzīvnieku fosilijas tika uzietas Āfrikā, Ziemeļamerikā un dažviet Eiropā, taču tā galvaskauss un žokļa struktūra rāda, ka Portugālē atrastais metopozaurs piederējis citai sugai.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas