ASV izrādīs franču dokumentālo filmu par Charlie Hebdo

0 komentāri

Amerikāņu filmu izplatītājs iegādājies tiesības demonstrēt ASV vairākus gadus vecu franču dokumentālo filmu par satīras žurnālu Charlie Hebdo.

“Mēs pārdevām filmu amerikāņu izplatītājam Kino Lorber,” Berlīnes kinofestivālā apstiprināja franču kinostudijas Pyramide prezidents Ēriks Lažess. Kompānijai pieder autortiesības uz 2008. gada dokumentālo kinolenti It’s Hard Being Loved By Jerks, kas nosaukta par godu vienai no žurnāla populārākajām karikatūrām.

Režisora Daniela Lekonta filma uzņemta par notikumiem 2007. gadā, kad Charlie Hebdo tika attaisnots lietā par musulmaņu aizskaršanu ar tajā publicētajām pravieša Muhameda karikatūrām. “Zaimojošās” karikatūras izraisīja musulmaņu protestus visā pasaulē, taču Francijā tiesas prāva tika uzlūkota kā nozīmīga vārda brīvības pārbaude.

Lai arī filma Francijā neiekaroja lielu popularitāti, ASV tā varētu būt interesanta studentiem un neatkarīgā kino cienītājiem, uzskata Lažess.

“Mēs risinām pārrunas arī ar šveiciešiem, itāļiem un vāciešiem,” viņš piebilda.

Francijā pēc 7. janvāra uzbrukuma Charlie Hebdo redakcijai filma no jauna tika izlaista kinoteātros apmēram simt Francijas pilsētās, kā arī DVD formātā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas