Vecu cilvēku apkrāpšanā notārei Porietei un uzņēmējam Lazdiņam tiesa piespriež 11 000 eiro sodu

5 komentāri

Tiesa šodien pasludināja spriedumu kādai blēdīgai notārei – Laila Poriete kopā ar privātpersonu Gintu Lazdiņu pirms vairāk nekā desmit gadiem apkrāpa vecus un nevarīgus cilvēkus. Viņiem abiem piespriests 11 000 eiro liels naudas sods.

Abi krāpnieki uzmeklēja vecus cilvēkus, kuri uzticējās notārei, parakstīja dokumentus un zaudēja savus īpašumus – zemi un dzimtas mājas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viens no kādreiz lielākajiem Latvijas zemju īpašniekiem, uzņēmējs Gints Lazdiņš, šodien tiesā centās izvairīties no kameras acs. Savukārt bijusī notāre Laila Poriete bija oriģinālāka un uz tiesas sēdi ieradās ar kavēšanos, slēpjoties ar saulesbrillēm un advokāta muguras. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesnesis Imants Dzenis krimināllietā par vecu cilvēku apkrāpšanu katram piesprieda 30 minimālo mēnešalgu jeb 11 tūkstošus eiro naudas sodu.

Arī no amata atstādinātā notāre Poriete un viņas advokāts pēc tiesas sēdes momentāni nozuda. Savukārt prokurore, kura bija prasījusi abiem krāpniekiem piemērot 74 tūkstošu eiro sodu, norāda, ka, visticamāk, naudas sods būtiski samazināts, jo kriminālprocess nav iekļāvies saprātīgā laika termiņā.

Tiesā bija arī divas kundzes, kurām Poriete un Lazdiņš mahināciju dēļ atņēmuši dzimtas mājas. Kā stāsta Laila Gervjatvskoa, nekustamo īpašumu viņas mammai, kas nu jau ir aizsaulē, izkrāpa 2004. gadā. Notāre un uzņēmējs rīkojušies īpaši cietsirdīgi, izmantodami vecās kundzes redzes problēmas.

Izmantojot juridisko zināšanu trūkumu un izmantojot viltu, arī Hardijai Vidžus tika izkrāptas mājas Vakarbuļļos. Abas kundzes priecājas, ka beidzot garā tiesvedība noslēgusies, taču uzskata, ka sods abiem krāpniekiem ir pārāk maigs. Pilns spriedums šajā lietā būs pēc divām nedēļām, un to vēl var pārsūdzēt.

Foto

Video

5 komentāri

TOP komentāri

 • Seniors
  +4

  Seniors

  Parak maigs sods ! Kadus 5 gadus cietumsoda , par bridinajumu , parejiem zagliem un krapniekiem !

  10.05.2016 08:24

 • kārlis
  +4

  kārlis

  Un turpina tālāk strādāt...
  Šajā Valstī nevari būt laimīgs ja neesi turīgs...

  10.05.2016 00:05

 • Seniors
  +3

  Seniors

  Tikai naudas sodus ? Cietumsodu , un ne mazak , ka 5 gadus . atgriezt ipasumus un izmaksat kompensacijas , cietusajiem .

  17.05.2016 04:36

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas