Policists, kurš sodīja riteņbraucēju par kritienu, pieņēmis prettiesisku lēmumu

5 komentāri

Bez Tabu pagājušajā nedēļa rādīja sižetu par to, kā Jelgavas puses policisti uzliek sodu riteņbraucējam, kurš pats kritis, pats sev salauzis gūžu. Daudziem šis sods licies absurds, tāpēc raidījuma žurnālisti vērsās gan pie likuma izpildītājiem – ceļu policijas priekšniekiem Rīgā, gan likumdevējiem – Saeimas deputātiem, lai tie skaidro šo situāciju.

”Tas ir izpratnes līmenis konkrētam policistam. Es ceru, ka tādu nav daudz, taču, zinot, cik mūsu riteņbraucēju apvienībā ir sūdzību par līdzīga rakstura gadījumiem, tas nozīmē, ka mums ir tā problēma. Tīri elementārās lietās, kur.. visi skatītāji saprata, kas tas te tagad būs… Sabiedrībai viens viedoklis, bet, lūk, amatpersonai – cits!” tā velobraucēju pārstāvis Viesturs Silenieks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Bez Tabu vērsās arī pie likumdevēja pārstāvjiem – viens no viņiem, ir velobraucējs, bet otrs – solīds likuma pantu pārzinātājs. ”Es uzskatu, ka tas ir pilnīgs absurds. Būsim reālisti – nevienam riteņbraucējam nokrist nav patīkami. Cilvēks par savu neveiklību jau tāpat ir sodīts, šajā gadījumā diemžēl arī dabūjis arī traumu. Absolūti nesamērīga valsts iejaukšanās šādā situācija,” uzskata Saeimas deputāts un velobraucējs Aleksejs Loskutovs.

”Pieņemsim gājējam paslīdēja kāja, tad jāsauc pie atbildības tas, kurš vainojams cilvēka nokrišanā vai jāvaino arī pats cilvēks, kurš ir ceļu satiksmes dalībnieks. Nu tad ko, policista uzdevums ir stāstīt gājējam, ka viņa zābaki nav atbilstoši laika apstākļiem? Droši vien, ka nē,” uzskata Saeimas deputāts un Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins.

Savukārt Valsts Ceļu policijas priekšnieks Normunds Krapsis skaidro: ”Gribu teikt vienu, ka Latvijas Valsts Administratīvo pārkāpumu kodeksā ir precīzi nodalīti velosipēdisti un mopēdista atbildība. Un šādā situācijā velosipēdistu var sodīt tikai tad, ja par konkrēto pārkāpumu ir paredzēta administratīvā atbildība. Cik mums ir zināms, tad persona ir saukta pie administratīvās atbildības par pantu, kur šo sodu nevarēja piemērot.”

Sods ir brīdinājums. Taču te ir kāda juridiska nianse. Ja būtu naudas sods, policija pati to varētu anulēt, administratīvo sodu – brīdinājumu var atcelt tikai tiesa.

”Policijas darbinieki stāsta, ka lēmums pieņemts, jo valstij ir izdevumi. Nu es redzu, ka valstij ir izdevumi, ka policisti tērē laiku tādām lietām, un pēc tam tiesai būs jāskata lieta. Lūk, tie ir izdevumi, kurš atbildēs par tiem?” jautā Judins, ”es brīnos, ka tas ir noticis un ceru, ka kļūda tiks labota.”

”Šo te jautājumu apspriedīsim plašāk, lai turpmāk tādus nepieļautu. Jebkurā gadījumā amatpersona, kas izskata lietu, ir tiesīga pieņemt lēmumu. Pat ja tas ir prettiesisks, tāpēc pastāv pārsūdzēšanas iespēja,” tā Krapsis.

Te gan jautājums – kurš gan apmaksās iedarbinātās tiesu sistēmas izdevumus šoreiz?

5 komentāri

TOP komentāri

 • Lauķis
  +7

  Lauķis

  Lai tas bebrs formastērpā arī apmaksā tos izdevumus! Cerams, ka nākotnē neko tik debīlu neizdomās!

  20.05.2015 04:41

 • omīte
  +5

  omīte

  zaudējumus sakarā ar tiesas izdevumiem jāsedz policijai,un te vairāk nevar būt ne runas.Stulbums mundierī.

  20.05.2015 07:33

 • Oskars
  +1

  Oskars

  Nepatīkami, protams, ka par šādu absurdu vēl jātiesājas, bet iedomājos to iesniegumu tiesai - "Labdien, vēlējos iesniegt sūdzību par lēmumu, kuru jūs jau redzējāt Bez Tabu. Sakiet, ko nolemsiet, un vai nākamreiz žurnālistiem braukt pie jums?"

  21.05.2015 10:03

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas