Nelegālās cigaretes no Baltkrievijas ir visas Eiropas problēma

0 komentāri

Ņemot vērā Baltkrievijā ražoto nelegālo cigarešu plūsmas intensitāti, Valsts ieņēmumu dienests (VID) atbalsta Lietuvas kolēģu centienus pievērst pastiprinātu uzmanību Latvijas un Polijas robežai, jo Baltkrievu izcelsmes nelegālās cigaretes pēdējo gadu laikā kļuvušas par visas Eiropas Savienības (ES) problēmu, un informē, ka Latvijas VID uz šo tendenci reaģēja laikus, jau saņemot pirmos signālus.

Atsaucoties uz medijos izskanējušo informāciju par to, ka Lietuvas muita pastiprina kontroli uz Latvijas robežas nelegālās cigarešu plūsmas dēļ, VID norāda, ka saskaņā ar Nilsen Company veikto analītisko pārskatu par cigarešu apriti Latvijā, konstatēts, ka pēdējos divus gadus 69% no kopējā nelegālo cigarešu patēriņa veido tieši Baltkrievijas cigaretes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savlaicīgi reaģējot uz šo tendenci Latvija jau pirms vairākiem gadiem pastiprināja kontroles pasākumus uz Latvijas-Baltkrievijas robežas. Rezultātā respektablais KPMG Project Sun atzinums atklāj, ka Latvija ierindojusies to piecu valstu starpā, kurās pēdējo astoņpadsmit mēnešu laikā vērojama stabila nelikumīgā cigarešu patēriņa samazināšanās (par 1,8%).

Jāatzīmē, ka iepriekš KPMG pētījumā tika secināts – laika posmā no 2009. līdz 2013. gadam nelegālo Baltkrievijas izcelsmes cigarešu invāzija pieaugusi no trim līdz vienpadsmit valstīm. Izplatība tik plašā Eiropas reģionā norāda, ka šādu mērogu vairs nevar vērtēt kā atsevišķu valstu problēmu.

VID atzīmē, ka starp Latvijas un Lietuvas tiesībaizsardzības iestādēm un muitas dienestiem ir ilgstoši laba sadarbība gan ikdienas informācijas apmaiņas jomā, gan veicot atsevišķus kontroles pasākumus un izmeklēšanu krimināllietās. Tajā skaitā, ir izstrādāts Baltijas valstu muitas dienestu savstarpējās sadarbības plāns 2014.–2016. gadam, kura ietvaros tiek plānoti kontroles pasākumi un kopīgas operācijas.

Uz Latvijas robežas 2014. gadā ir izņemts 73 miljoni cigarešu. Liela daļa no šīm cigaretēm ir ar Baltkrievijas akcīzes markām. Tās tika mēģināts ievest Latvijā gan pa dzelzceļu, gan ar kravas automašīnām un vieglo autotransportu, gan pār ” zaļo robežu”, gan ar plostiem pāri Daugavai.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas