Malu zvejnieki ķer zivis uz nebēdu

0 komentāri

Novembris ir lašu nārsta laiks, taču arī citas zivis šajā laikā ir aktīvas. Ik gadu šajā laikā sarosās arī zvejnieki. Aizvadītajās brīvdienās maluzvejnieki cerējuši uz lomu Babītes ezerā, no kura Vides inspektori izvilkuši pusotru kilometru garu maluzvejnieku tīklu pilnu ar zivīm.

Vides inspektori cilā vēl slapjos tīklus, kurus šajās brīvdienās izvilkuši no Babītes ezera – 1,4 kilometri šādu tīklu tirgū maksājot vairākus simtus eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vides inspektors Gatis Zemitāns:
Te ir vakardienas izvilktie tīkli tautā sauktie ķīniešu tīkli, kas ir lēti tāpēc izdevīgi, jo, ja zaudē, nav žēl, lai gan šī metrāža arī maz nemaksā.

Maluzvejnieki cerējuši uz biezo miglu, kas ļaus nemanītiem tīklus izcelt, taču viņiem tas nav izdevies. Palīdzot makšķerniekiem, no ezera izcelts 1,4 kilometrus garš tīkls un no tā atbrīvoti 400 kilogramu zivju. Diemžēl vainīgie maluzvejnieki nav aizturēti, jo iespējams tieši biezās miglas dēļ, viņiem izdevies izsprukt no soda.

Foto: ekrānšāviņš

Foto: ekrānšāviņš

Vides inspektors Gints Zemitāns:
Bija bieza migla, sabļaustoties, sazvanoties mēs vispār tos tīklus uzgājām, paldies makšķerniekiem, ka viņi sargāja.

Šomēnes šis ir jau otrais gadījums, kad Babītes ezerā atrasti maluzvejnieku tīkli. Pirms divām nedēļām vides inspektori noķēruši arī divus maluzvejniekus.

Vides inspektors Gints Zemitāns:
Tā tur notiek diezgan bieži, jo nedēļu atpakaļ mēs tur aizturējām 2 pārkāpējus. Tie bija ievietojuši 2kilometrus tīklus, viņi saņems sodu, tā kā dažu nedēļu laikā ir izcelti no Babītes ap 3,5 km tīklu.

Inspektori pārliecināti, ka zivis ar tīkliem tiek ķertas, lai realizētu tās tālāk tirdzniecības vietās, jo tik daudz pašpatēriņā apēst nav iespējams. ”Protams, tirgo – vai uz tirgiem, veikaliem, restorāniem vai saviem paziņām, tā nav pašpatēriņa ķeršana,” uzskata Gatis Zemitāns

Rīgas centrāltirgus zivju paviljona vadītāja gan noliedz, ka kaut kas tāds vispār iespējams.

Telefonimtervija
Rīgas Centrāltirgus Zivju paviljona vadītāja Vineta Kaļeiņikova:

Nu, protams, ka nē! Mums ir ļoti stingras pārbaudes. Tas praktiski nav iespējams, ir nepieciešami visa veida pavaddokumenti, atļaujas. Jūs saprotiet, katrai zivij ir noteikts realizācijas laiks, ir noteikti piegādātāji un katrai firmai tie ir savi.

Inspektori apsekojot zivju, gan zvejas piederumu tirdzniecības vietas, taču atzīst, ka visam izsekot nespēj.

”Mēs jau nespējam katru rītu tur stāvēt, kad viņi tās zivis nodod, bet tirgū, kolīdz zivs nonāk uz letes, viņai visi papīri kārtībā,” situāciju skaidro Gatis Zemitāns.

Maluzvejnieku aktivitāte pēdējos gados ir nemainīgi liela. Vides inspektoriem esot zināmi gan maluzvejnieki, gan viņu darbības vietas, taču pat iespējamais administratīvais sods viņus nebaida.

vidValsts vides dienesta pārstāve Jūlija Ņikitina:
Ja būs pieprasījums pēc zivīm, būs arī piedāvājums. Protams, patērētājs ne vienmēr zina no kurienes šīs zivis cēlušās, taču zivju realizācijas vietas ir zināmas un tajās veic pārbaudes, un pārsvarā tie ir vieni un tie paši, viņi saņem administratīvo sodu un diemžēl turpina rūpalu.

Šonedēļ paredzēta tiesa kādam maluzvejniekam, kurš pieķerts vairākkārtīgi. Kriminālatbildība par makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem iestājas, ja zivju resursiem nodarītie zaudējumi pārsniedz 5 minimālās mēnešalgas, jeb 1600 eiro.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas