Liepājnieki gatavojas protestēt par neadekvāto sodu pedofiliem

15 komentāri

Sašutuma vētru sabiedrībā izsaucis Liepājā piespriestais sods tēvam un dēlam pedofiliem – iedzīvotāji to uzskata par pārāk maigu un gatavojas pat protesta piketiem.

Liepājas tiesa vakar nolasījusi spriedumu Jevgēņijam un Oļegam Smirečanskiem. Abi vīrieši aptuveni piecu gadu garumā seksuāli izmantojuši mazgadīgu meitenīti, kurai noziegumu izdarīšanas sākumā bija vien pieci gadi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Nozieguma veicējiem piespriests naudas sods aptuveni 700 eiro katram un nedaudz vairāk par 200 stundām piespiedu darba. Gan pie raksta par spriedumu, gan komentāros sociālajos tīklos cilvēki neslēpj savu sašutumu par tiesas maigo spriedumu.

Iedzīvotāju viedoklim piekrīt arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja, taču viņai ir skaidrojums, kāpēc tiesnesis pasludinājis tik nepopulāru spriedumu.

Proti, nozieguma izdarīšanas brīdi krimināllikumā spēkā bija krietni mazāki sodi par šādu nodarījumu nekā tagad.

Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja norāda, ka cietusī meitenīte tagad atrodas audžuģimenē, kur viņa arī pirmo reizi sākusi runāt par pret viņu vērsto vardarbību. Vēl bērnu tiesību aizstāve piebilst, ka liela nozīme būs Valsts probācijas dienesta darbam.

Dienesta speciālistiem uzdots sekot līdzi abiem varmākām. Tikmēr prokurore Ligita Arāja, kas šajā lietā uzturēja apsūdzību, uzskata, ka abu notiesāto veiktās netiklās darbības neesot bijušas tādas, lai piemērotu cietumsodu.

Savukārt sabiedrības sašutumu prokurore raksturoja, ka šoreiz tas esot neadekvāts un cilvēki izdarot secinājumus, nezinādami lietas apstākļus. Situācijas noskaidrošanā šobrīd iesaistījusies arī Tieslietu ministrija, un vēl nav zināms, vai spriedums tiks pārsūdzēts.

15 komentāri

TOP komentāri

 • Mērija Bogdanoviča
  +4

  Mērija Bogdanoviča

  Ziniet ko, prokurores kundze, kaut jums būtu jāizbauda tas, ko izbaudīja mazā meitene, tad Jūs vis nerunātu par to, ka soda mērs ir adekvāts veiktajam noziegumam. Goda vārds, nu ir vietā teiciens " tiesnesi ziepēs"!!! Un prokurori arī!!!

  14.07.2015 20:06

 • Valentīna
  +3

  Valentīna

  Kādi var būt lietas apstākļi...., izdarīts tas, kas izdarīts...... Nekādi lietas apstākļi nevar padarīt par nebijušu, to kas izdarīts..... Kādi lietas apstākļi var būt 5 gadīgas meitenes regulārā izvarošanā..... Izvarošana ir un paliek izvarošana. Te nav runa par abpusēju vienošanos...., jo ir 5gadīgs bērns....
  Tādas, lūk, ir mūsu tiesībsargājošās iestādes....

  14.07.2015 20:43

 • Aija
  +3

  Aija

  Tas ir maajiens citiem pedofiliem: " nekas daudz jau jums par to nebuus,taa kaa-droshi,uz priekshu!" Un tiesa veel sauc sabiedriibas reakciju par neadekvaatu.

  14.07.2015 20:03

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas