Liepājas tiesa iesniegs spriedumu lietā par meitenītes seksuālo izmantošanu

0 komentāri

Liepājas tiesā procesa dalībniekiem šodien būs pieejams motivēts spriedums krimināllietā pret tēvu un dēlu, kuri par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo sodīti ar piespiedu darbu. Minētais spriedums sabiedrībā izraisīja plašu rezonansi. Piektdien pat simtiem cilvēku pulcējās pie Liepājas tiesas, lai protestētu pret “nesamērīgi maigo” sodu apsūdzētajiem.

13. jūlijā abus apsūdzētos vīriešus tiesa atzinusi par vainīgiem netiklu darbību izdarīšanā ar mazgadīgo pret viņas gribu. Noziedzīgās darbības norisinājušās ilgstošā laika posmā – no 2009. gada līdz 2014. gada 27. februārim.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kad nekrietnās izdarības pret bērnu sākās, meitenītei bija tikai pieci gadi, turklāt 48 gadus vecais Jevgēņijs bija tuvs viņas radinieks, vēstīja laikraksts.

Izmantojot savu autoritāti, vīrietis dažādos neķītros veidos apmierinājis savu dzimumtieksmi, nosakot, – ja meitenīte piekritīs neķītrajām rīcībām, viņa drīkstēs skatīties multiplikācijas filmas. Vīrietis meitenītes priekšā atkailinājis savu dzimumlocekli, licis viņai to aizskart un veicis vēl veselu virkni netiklu darbību vairāku gadu garumā.

Ar līdzīgām darbībām nodarbojies arī šā vīrieša 22 gadus vecais dēls. Viņš mazo meitenīti izmantojis laika posmā no 2011. gada līdz 2012. gadam. Izmantojot cietušās bezpalīdzību, viņš veicis ar to dažādas seksuālas darbības, tādējādi apmierinot savu dzimumtieksmi. Varmāka neņēmis vērā ne meitenītes pretošanos, ne raudāšanu, bet savu darbību laikā ar roku aizspiedis viņai muti un piedraudējis par notikušo nevienam nestāstīt.

Lai gan sākotnēji abi apsūdzētie savu vainu noliedza, tiesas sēdē abi pret sevi izvirzīto apsūdzību atzina, un līdz ar to lietu skatīja bez pierādījumu pārbaudes. Jevgēņijs un Oļegs abi esot liepājnieki, kas iepriekš nav krimināli sodīti un no policijas raksturoti samērā pozitīvi.

Tiesa tēvu sodījusi ar piespiedu darbu uz 240 stundām un probācijas uzraudzību vienu gadu, bet dēlu – ar 200 stundu piespiedu darbu un probācijas uzraudzību. Abiem solidāri jāatmaksā valstij cietušajai izmaksātā kompensācija 1120 eiro, kā arī katram jāatmaksā valstij ar tiesāšanos un advokāta pakalpojumiem saistītie izdevumi – 201,97 eiro katram. Sodu būs iespējams pārsūdzēt Kurzemes apgabaltiesā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas